Naši studenti uspěli v soutěži v německém jazyce
Naši studenti uspěli v soutěži v německém jazyce
09.04.2024

Na I. Německém zemském gymnáziu proběhlo v lednu 2024 školní kolo soutěže v německém jazyce. Zúčastnilo se jej deset studentů. Nejúspěšnější z nich, Kristýna Š., se kvalifikovala do krajského kola.

Studentka Kristýna Š. (Kvarta AN) obsadila v krajském kole soutěže v německém jazyce pěkné osmé místo. Soutěž se pro ni stala dobrou příležitostí, jak si ověřit své schopnosti konverzovat v cizím jazyce, a to v konkurenci těch nejlepších. Organizátorem akce je Vysoká škola ekonomická v Praze, zastoupená Střediskem volného času Lužánky.

Ve školním kole uspěli vedle Kristýny také Kristián B. a Jakub J. (oba Kvarta AN), kteří byli připraveni jako náhradníci. Úspěšným studentům byla navržena pochvala třídního učitele, za aktivitu a reprezentaci školy obdrželi od zástupce ředitelky vedle gratulace také sladkou odměnu.

Studenti si díky akci vyzkoušeli, jak se soutěží na školní i krajské úrovni, jak se vypořádat s nervozitou a v neposlední řadě zažili pocit úspěchu, který je jistě motivuje při dalším zdokonalování cizojazyčných dovedností.