Lyžujeme na sjezdovkách všech barev
Lyžujeme na sjezdovkách všech barev
14.03.2024

Lyžaři ze tříd I. AM a Q AN absolvovali LVK v oblasti Osttirol, a to hned ve třech různých střediscích. V prvních třech družstvech byli velmi šikovní lyžaři i snowboardisti, kteří si mohli užívat jízdu na rozmanitých sjezdovkách všech obtížností. I pro družstvo začátečníků se v každém středisku našly vhodné sjezdovky, takže i lyžaři, kteří začínali, se velmi rychle zlepšovali a poslední den si i oni užili náročnější sjezdovky.

Kurz byl přínosem nejen po praktické a fyzické stránce, ale studenti se dozvěděli i hodně z teorie. O večerní program se totiž postarali sami studenti, kdy postupně po skupinách seznamovali prostřednictvím svých prezentací ostatní spolužáky s historií lyžování a snowboardingu, lyžařskými disciplínami a připomněli úspěchy našich lyžařů a snowboardistů na světových soutěžích.

V praxi si studenti postupně vyzkoušeli tři různá střediska. Po ubytování v městečku Hopfgarten se studenti rozlyžovali a rozřadili do družstev ve středisku Matrei Kals. Další den si vyzkoušeli lyžařské středisko St. Jacob im Defereggental, které bylo kousíček od našeho ubytování, takže jsme byli velmi brzy na svahu a mohli jsme si užívat lyžování o trochu déle. Čtvrtý den se lyžaři s instruktory vrátili do střediska Matrei Kals, které se jim líbilo o trochu více a nabízelo více sjezdovek všech obtížností. Poslední den se lyžovalo ve středisku Zettersfeld v Lienzi, aby si studenti vyzkoušeli zase něco nového. Navíc bylo toto středisko po cestě do Brna, takže jsme si o kousek zkrátili cestu zpět do České republiky.

Neméně důležitou součástí LVK je samozřejmě počasí, které lyžařům na tomto kurzu vyloženě přálo. I to určitě přispělo k dobré náladě, bezproblémovému průběhu kurzu a spokojenosti studentů i instruktorů.