Letem světem aneb sborové zpěvy i další muzika
Letem světem aneb sborové zpěvy i další muzika
21.06.2024

Dětským sborečkům Veverčata, nejmladší děti a Ježci, starší děti, byl věnován speciální slavnostní podvečer, a to jednak krásně rozezpívaným dětem a také jejich paní učitelce Kamile Zenklové,
se kterou se dnes loučí. Zajímavý a pestrý repertoár sborového zpěvu doprovázela p. učitelka hrou
na klavír, na housle, děti např. na rytmické nástrojky a dokonce i australský dechový nástroj didgerido. Mladší děti si vyrobily ke zpívání o zvířátkách dokonce jednoduché, vtipné masky.

Koncert obohatila navíc vystoupení spolužáků hudební oboru ZUŠ a jejich hosté na kytaru, klavír
a housle.

Vystoupení se konalo v moderním kulturním sále Společenského centra Brno-sever na Okružní 21.

 

Úvodem nám na klavír zahrál lidové písně Lásko, bože, lásko a Když jsem k vám chodíval žák hudební dílny p. učitelky Marie Burešové Andrej Šoukal (1. r.).

Na kytaru zahrála Nela Vozková (1. r.) melodii písničky Šnečku, šnečku a skladbičku Andantino. Nela je žákyní p. učitele Vojty Dudka.

Na kytaru zahrál, jako host, Tibor Sýkora, skladbičku Romanza (žák p. V.  Dudka).

Klavír rozehrála sólově i čtyřručně se svou p. učitelkou M. Burešovou Kateřina Rybičková (2. r.)

Kateřina hrála skladbičku Z. Svěráka Auta a skladbičku Z. Němce Rozmar.

Na klasickou kytaru zahrál Matyáš Okrajek (1. r.) skladbičky T. Stachak Malá romance a Malá etuda. Matyáš hru na klasickou kytaru studuje u p. učitele Tomáše Pohla.

Lidovou písničku Voděnka studená a skladbičku L. Němce Zvonky hrála Barbora Spěšná (3. r.). Barborka hrála opět jak sólově, tak i čtyřručně se svou p. učitelkou M. Burešovou.

Na kytaru hrál skladbičku Allegro Pavel Kolář (3. r.), žák p. V. Dudka.

Houslové duo, Tereza Habancová (4. r.) a její p. učitelka Kamila Zenklová, doprovodila hrou na violoncello p. Marie Matoušková. Ve výborné, citlivé souhře přednesly skladbu J. Pachelbela Kánon in D.

Na klavír zahrála skladbu Bojovně, autora P. Zapletala, Zuzana Neumannová (5. r.). Zuzanka je žákyní p. K. Zenklové.

Oliver Gažo (6. r.) zahrál na kytaru skladby: Malá romance, T. Stachak, Andante, F. Carulli, Malagueňa, C. Süsser. Oliver je žákem p. učitele Dalibora B. Hanuska.

Tobiáš Macháček (1. II. st.) hrál na kytaru Gavotu F. Sora. Tobiáš je také žákem p. D. B. Hanuska.

Děti sborečku Veverčata zpívaly: P. Eben Pejsek, J. Klempíř Kozel a pes, P. Jurkovič Turek, japonskou lidovou Thon kch ryn, lidovou Jede šohaj z Vídňa a Hruškový kompot P. Zapletala.

Dětský sboreček Ježci zpívaly: spirituál Kdo svalil kámen náhrobní, australskou Kookaboora, skotskou Dudy z Edinburgu, bulharskou Sednalo e djore dos, píseň Jednu krásnou zemi znám
(P. Vítek) a Bossa nova (J Bažant, J, Malásek, V. Hála).

Sborečky na klavír doprovázela a dirigovala p. K. Zenklová, na housle T. Habancová, na didgerido Markéta Zenklová.