Lednová vystoupení završilo komorní divadelní představení literárně dramatického oboru ZUŠ s klavírní interpretací žáků hudebního oboru v úvodu žákovského podvečera.
Žákovský večírek „dramaťáků“ (LDO1 a LDO2) p. učitelky Soni Chalanyové a klavíristů ze třídy p. učitelky Veroniky Velemanové se konal v komorním koncertním sále v budově ZUŠ Ježkova v Brně 29. 1. 2024.
Daniela Barlev (1. r., hra na klavír) hrála známou skladbičku, úvodní melodii J. Koláčka z animovaného seriálu Pat a Mat a další známou melodii – hlavní hudební téma J. Williamse z pohádkového filmu Harry Potter.
Valerie Dvořáková (O. II. s., hra na klavír) hrála Náladovou píseň F. Emontse a skladbičku Smutný pes J. Garscia.
Matyáš Roncsek (3. r., hra na klavír) nejprve recitoval báseň (Jan Neruda Balada česká),
a hned potom hrál skladbu J. Koláčka Vzhůru na palubu.
Heda Černá (1. r., hra na klavír) hrála N. a R. Fabera Detektivní kancelář, Moonlight melody
a I am the King.
Karel Šmíd (4. r., hra na klavír) hrál A. Diabelliho Allegretto a Valčík F. Chopina.
Následovala krátká přestávka, poodsunul se klavír a upravila „scéna“, zapnuly se reflektory
(3 kusy) a ke své 1. scénce se nachystali „dramaťáci“.
Z literárně-dramatického oboru vystoupili děti mladší skupiny v pásmu inscenovaných přednesů nazvaným "Tygr" a "Tetovací salón". Tato poetická koláž spojila stejnoměrné básně od talentovaných autorů Emila Frynty a Lukasze Debskeho. V roli tygra mohli diváci vidět Ondřeje Fouska a jako zákaznice kavárny se představili Jirka Čihák a Tonda Pichrt. Příběh tetovacího salónu převyprávěl také Jirka Čihák a Lucka Cibíková, v roli tatéra mohli diváci vidět nejmladšího člena, Filipa Jedličku a slona v příběhu ztvárnil Víťa Gelnar.
Starší skupina poté vystoupila v krátké inscenaci s názvem "Samy doma", která čerpala inspiraci z příběhu oblíbeného filmu "Sám doma". Jejich kreativní zpracování příběhu
se snažilo ukázat schopnost interpretace a adaptace dětí. Jako lupiči se představili Niki Shtefko
a Jakub Mährischl. Další členové – Ondra Šenk, Bára Fousková, Viki Pelková a Michal Kratochvil hráli sebe, přičemž v ohrožení na sebe vzali podobu a vlastnosti jejich dětských superhrdinů – Flashe, Kouzelné Berušky a Černého kocoura, a Jin Kazamy z Playstation hry.
Obě skupiny pracovaly na těchto krátkých výstupech během podzimních a zimních měsíců, vyvíjející své dovednosti a talent. Vystoupení před rodiči a blízkými je završením procesu, kde děti načerpají sebedůvěru a motivaci tvořit další věci a vystupovat před světem.