Atletický den pro vyšší stupeň gymnázií
Atletický den pro vyšší stupeň gymnázií
22.09.2023

Dvaadvacátý zářijový den byl dnem Atletiky. Na stadionu Moravské Slavie se sešli žáci vyšších ročníků obou gymnázií, aby své síly poměřili v běžeckých a technických disciplínách. Jednou z nejvíce obsazených disciplín byl běh na 100 m. Nejlepším sprinterem se stal David C., který zvítězil v čase 11,69 s. Nejlepší sprinterka Amélie C. doběhla v čase 14,11 s. Amélie C. zvítězila i ve skoku dalekém a to hned prvním pokusem 423 cm. Pavel Z. si ve stejné disciplíně svými 540 cm zajistil prvním pokusem vítězství. Nejlepšími běžci na 800 m a 1500 m byli Magda Š. a Patrik CH.

Poprvé jsme mezi technické disciplíny zařadili i vrh koulí. Nejlepší koulařka Lelle T. vrhla bezmála 7 m a mezi chlapci se se svými téměř 10 m na 1.místě umístil Adam C. Velmi atraktivní disciplínou byly závěrečné štafety v běhu na 4 x 100 m. Zde si zazávodila i mužská štafeta ve složení profesorů našich gymnázií.

Atletický den probíhal ve velmi příjemné atmosféře, žáci si závod užívali. Počasí nám přálo a my jsme tak mohli být svědky mnoha pěkných sportovních výkonů.