Žáci ZUŠ Ježkova pořádali Mikulášský žákovský koncert
Žáci ZUŠ Ježkova pořádali Mikulášský žákovský koncert
13.12.2023

Žákyně hrající v tento podvečer na zobcové a příčné flétny jsou ze třídy p. učitelky Nikol Hřibové, která také koncert moderovala. Klavírní interprety vedou pedagogicky Saskie Horáková a Josef Javora, mladého houslistu p. učitel Jan Rybka.

Jako první hrála na zob. flétnu Magdalena Marečková (2. r.) Gavotu G. Martiniho.

Na příčnou flétnu přednesla Julie Jašková (5. r.) známé hudební téma „The Dance of the Little Swan“ z baletu P. I. Čajkovského Labutí jezero.

Albert Blažek (3. r.), žák p. učitele J. Javory, hrál Sperontesův Menuet.

Laura Jandlová (2. r.) hrála na příčnou flétnu Ukolébavku I. Dunajevského a písničku Chňapík, maličký krokodýl od anonymního autora.

Kristýna Kašparová (1. r.) na zob. flétnu zahrála Orange rag J. Novotného.

Na housle zahrál Menuet J. S. Bacha Adam Vašek (2. r.).

Při kolektivní interpretaci zob. fléten Kristýny Kašparové a Magdalény Marečkové zazněly sklady: francouzská Alouette, anglická Good King Wenceslav, skotská Scotland The Brave.

Magdaléna Marečková hrála ještě na zob. flétnu melodii písničky J. Uhlíře Trpasličí svatba.

Na klavír zahrála Narine Besaljanová (2. r., žákyně p. učitelky S. Horákové) skladby We Wish You a Merry Christmas, Rambling od D. Kabalevského a skladbičku A. Drabona Na houpačce.

Klavír zazněl ještě při hře Kristýny Kolářové (5. r., žákyně S. Horákové). Kristýna hrála poetickou skladbu La la Land J. G. Hurwitze v úpravě R. Linharta.

Závěr žákovského koncertu patřil komorní interpretaci příčných fléten: Julie Jašková, Zuzana Orlová a Nikol Hřibová. Zazněly skladby Come, Thou Fount of Every Blessing (Anonym), Melody (R. Schumann) a 2 národní písně v úpravě R. Grubera: Jen se mě, má milá a Když jsem k vám chodíval.

Klavírní spolupráce: Saskie Horáková, Nikol Hřibová, Josef Javora