Virtuální prohlídka školy

Zpráva o účasti v soutěži o zájezd do Bruselu

18.03.2015 13:40

Poté, co se škola dozvěděla o soutěži Co víte o Evropské unii a jejích institucích? pod záštitou europoslanců Petra Ježka a Pavla Teličky (ve spolupráci s ALDE), rozhodli jsme se naše žáky přihlásit. Účastnila se většina studentů 2. a 3. ročníků G JGM a I. NZG. Všechny totiž lákala možnost výhry, tedy podívat se do Bruselu a blíže poznat některé instituce EU. Podobné akce se naši studenti nikdy nezúčastnili, a proto možná všichni ve skrytu duše doufali v úspěch.

V průběhu února přihlášení studenti absolvovali 25 minutový test s 25 otázkami, které se týkaly institucí, historie či fungování EU. Zprvu se jednalo o otázky jednodušší, ke konci testu složitější a těžší. Mnohé z nich bylo potřeba najít, např. na internetu, který měli studenti povoleno během testu používat. Pak už nám zbývalo jen čekat. Čekat na konečné výsledky soutěže, ve které bylo 53 přihlášených škol z celé republiky a které se zúčastnilo přes 1600 studentů.

A přišel šťastný „nešťastný“ pátek třináctého. V emailu se nám po poledni objevila zpráva o výsledcích soutěže. Trochu nervózně jsem otevíral email a četl následující řádky: „S radostí vám oznamujeme, že vaše škola – Gymnázium J. G. Mendela Brno – se v celkovém pořadí umístila mezi osmi nejlepšími a 25 vašich studentů společně s dvoučlenným pedagogickým doprovodem tedy bude mít možnost zúčastnit se několikadenního poznávacího zájezdu do Bruselu. Zájezd se uskuteční v týdnu od 12. října 2015. Součástí programu bude nejen prohlídka evropských institucí v Bruselu, ale také návštěva řady jiných zajímavých míst v místě a podél trasy zájezdu.“

Už nyní se velmi těšíme.

Mgr. Vít Hubačka, vedoucí předmětové komise ZSV
(organizátor soutěže za Gymnázium J. G. Mendela