Virtuální prohlídka školy

Zeměpisný program Namibie - Café Práh Vaňkovka

07.11.2019 13:41

Ve středu 23. října 2019 se žáci tříd 2. AM, IV. AM, SX AM, 2 AN a SX AN zúčastnili zeměpisné besedy o drsném a současně úchvatném státu Namibie, která se konala v přednáškovém sále Café Práh Vaňkovka. Přednášející byli Kateřina a Miloš MOTANI a vstupné na každého žáka stálo 60,- Kč.

Na besedu jsme se dopravili pomocí MHD a následně pěšky zamířili k přednáškovému sálu u Vaňkovky. Po příchodu do sálu nás uvítala přednášející Kateřina MOTANI, která nám o Namibii pověděla základní informace a také nám řekla, jak dlouho jejich průzkumná cesta po této zemi trvala. Následně nás čekalo promítání videí a fotografií, které na cestě pořídili. Ukázali nám setkání s domorodými kmeny nebo pobyt uprostřed pouště Namibie, kde hledali zvířata a rostliny, které žijí jen v této poušti.  Za zmínku stojí bílý pavouk, duhový gekon, písečná zmije, speciální druh plameňáků,  prapodivné rostliny welwitchie, melouny nara nebo stromové aloe. Prozkoumali jsme opuštěné diamantové město a záludné Pobřeží koster. Setkali jsme se se zajímavými africkými kmeny - mlaskajícími černochy, Křováky a kmenem Himba. Mezi nejzajímavější zážitky cestovatelů patřilo setkání se čtyřmi loupežníky, které ale úspěšně pochytali, a zavolali policii, která si loupežníky odvezla s sebou.

Poté nám ukázali mnoho artefaktů a suvenýrů, které si z Namibie přivezli. Nejzajímavější byla kosmetika domorodců, kterou jsme si mohli nechat namalovat tváře. V programu byla také soutěž o znalostech z přednášky, která obsahovala tři otázky, a žáci, kteří je správně uhodli, si tak mohli vybrat cenu z velkého výběru různých přívěšků, zajímavých cenností či klíčenek nebo magnetek.  Po ukončení akce jsme se vypravili zpět do školy a na oběd pomocí MHD.

Přednáška se nám velice líbila a určitě jsme si všichni rozšířili znalosti o této africké zemi, o které jsme si mysleli, že je nezajímavá.

Zpracovala žákyně třídy IV. AM

Fotogalerie: Zeměpisný program Namibie - Café Práh Vaňkovka