Virtuální prohlídka školy

Žákovský večírek, 24. 10. 2011

01.11.2011 09:13

Koncertní sezónu naší ZUŠ zahájil žákovský večírek v koncertním sálečku v budově školy na Lesné, na Ježkově 9. Nově upravenému prostoru pro hudební a pěveckou interpretaci našich žákyň a žáků dominuje nově pořízený klavír, který nejen svým elegantním leskem, ale také kvalitou zvuku podstatně zvýšil úroveň naší školní koncertní produkce. A bylo to opravdu znát. Jak klavírní doprovod zpěváků, zobcových fléten a houslí, tak především sólová klavírní interpretace konečně zazněla v nové kvalitě barvy zvuku a dynamice hudebního projevu odpovídající danému hudebnímu dílu.

Po přivítání dětí, rodičů a přátel školy zástupcem gen. ředitele Mgr. Jaromírem Brychem na úvod našeho školního koncertu zazpíval odvážně pěkným zvučným hláskem Michal Drastich (PHV, zpěv, ped. Monika Vávrová Filová) písničky E. Hradeckého „To je on“ ( o slonovi, co hrál na trombón) a „O co, o co.“ Sál plný posluchačů odměnil malého Michala živým potleskem, a tak ihned od začátku zavládla žákovskému večírku velmi přívětivá atmosféra s dobrou náladou, vstřícností, optimismem a radostí z poslechu hudby a tvořivou chutí interpretů.

Své první zkušenosti na koncertu pro veřejnost získávala také Barbora Ondroušková (1. roč., keyboard, ped. Veronika Velemanová). Nesměle, ale s chutí zahrála I. Urksovu skladbičku „Proč kopřiva pálí?“ a T. Simonovo „Bye Bye Love“.

Markéta Kučerová (1. roč., zpěv, ped. Veronika Hrůzová) šikovně a odvážně zazpívala lidovou píseň „Haj, husičky, haj“.

Michaela Mádrová (1. roč., zobcová flétna, ped. Nela Durníková) na svou flétničku s doprovodem klavíru zapískala bezchybně, jemně lidové písničky „Běží liška k Táboru“ a „Cib, cib, cibulenka“.

Markéta Kučerová (1. roč., klavír, ped. V. Hrůzová) nyní na klavír zahrála lidovou píseň „Lítala si laštověnka“ čtyřručně spolu s paní učitelkou V. Velemanovou.

Kateřina Pražáková (1. roč., zpěv, ped. Sylvia Kodetová) dnes vystupovala jako zpěvačka také poprvé v životě a bylo znát, jak statečně bojuje vnitřní zápas. Příště bude jistě ještě odvážnější a jistější. Zazpívala písničky M. Floriana „To je on“ a „Jahůdka“.

Adéla Dočekalová (1. roč., keyboard, ped. V. Hrůzová) s radostí ze hry soustředěně zvládla zahrát lidové písně „Cib. cib, cibulenka“ a „Já jsem z Kutné Hory“ s rytmickým podkresem nástroje.

Jakub Cintula (2. roč., housle, ped. Zdeněk Klimeš) zahrál intonačně čistě a pěkně s odvahou už jako zkušený interpret „Dvě národní písně“ S. Macha.

Viktorie Staňková ( 2. roč., zpěv, ped. V. Hrůzová) zazpívala „Kozlíčkovo naučení“ J. Křičky. Viktorie je muzikální a sympatická zpěvačka, zpívá intonačně čistě a s chutí.

Lukáš Michálek (2. roč., keyboard, ped. V. Velemanová) zahrál lidovou píseň „Já jsem muzikant“. Je velice muzikální, má cit pro frázování, dobře vnímá a interpretuje svou sólovou hru v kompozici s naprogramovaným doprovodem nástroje.

Jaroslav Rataj (2. roč., housle, ped. Z. Klimeš) přednesl J. Ph. Lullyho „Píseň“ a zaujal svým muzikantským citem, jemnou elegancí a dynamikou hry a celého interpetačního projevu.

Karolína Sovová (4. roč., zpěv, ped. M. Vávrová Filová) mile poeticky zapěla známou populární píseň T. Hatcha „Pátá“.

Petr Bezoušek (2. roč., klavír, ped. V. Velemanová) zvládl zahrát rytmicky náročnou skladbu E. Hradeckého „Hádávé boogie“ a ve druhé skladbě „Velbloudí karavana“ R. Mokrse se mu podařilo navodit svou hrou a její dynamikou charakter karavany putující pouští do dálky.

Kryštof Robert Ryšavý (3. roč., housle, ped. Z. Klimeš) je „sympaťák“, který si věří. Zahrál hezky, s jistotou a s pěkným tónem, přes drobné vychýlení, skladbičky S. Macha „Studánka č. 12 a 14“.

Žaneta Michálková (3.roč., kytara, ped. Dalibor Hanusek) přednesla soustředěně a přesně skladbičky C. Süssera „Kovbojskou“ a „Dráčka“.

Tereza Kadláčková (4 .roč., keyboard, ped. V. Velemanová) je muzikální. Interpretovala s přesným frázováním rytmicky i výrazově přesně a s vtipem píseň J. Nohavici „Když mě brali za vojáka“ a známou populární melodii D. Alexandra „The Adam´s Family Theme“ včetně onoho známého ťukání – luskání.

Daniel Bureš (2 .roč., kytara, ped. Petr Klim) zahrál s vypracovanou technikou hry a citlivým přednesem C. Süsserovu „Etudu č. 26“ a „Kovbojskou“.

Nela Ondrůšková ( 4. roč., keyboard, ped. Veronika Velemanová) si přivezla vlastní nástroj. Její hra ji řadí již mezi pokročilé žákyně. Její interpretace je výborně propracovaná, Nela umí se svým keyboardem technicky přesně zacházet a přednesla stylově čistě moderní skladbu s označením „Narcotic“.

Vladimír Balog (I. roč., klavír, ped. V. Velemanová) se projevil jako výborný muzikant a s přehledem přednesl „Charleston“ B. Kinga a potom vlastní úpravu populární písně, ve které se rozehrál nad očekávání výrazně a sklidil také krásný potlesk publika.

Dalibor Stehno (6. roč., kytara, ped. D. Hanusek) na závěr žákovského večírku jemným vybrnkáváním s dobrou technikou rozezvučel svou kytaru národními písněmi – nejprve „Ruskou melodií“ a nakonec „Argentinským tangem“.

Žákovský večírek 24. 10. 2011 přinesl několik výrazných interpretačních zážitků a celkově lze hovořit o koncertním večeru, který byl příjemně živý, dynamický, s živým diváckým zájmem a ohlasem.

Fotogalerie: Žákovský večírek, 24. 10. 2011