Virtuální prohlídka školy

Žákovský večírek 23. 3. 2010

27.03.2010 11:05

... zněl v jarním podvečeru ve znamení svěžesti a poezie. Probouzení života v přírodě krásně evokovalo rozkvétání dětských talentů. Na večírku děti mile podpořila výrazná návštěva posluchačů.

Koncert zahájilo něžné, jemné zpívání Viktorie Staňkové ( PHV ) a po ní přesvědčivě zvukomalebně „skřípavý“ houslový výkon o „Netopejrovi“ Jaroslava Rataje ( PHV ).
S dospěláckým klidem a nadhledem zazpívala Terezka Vaverková ( PHV ) písničku
„ Statistika“.

Houslista PHV Jakub Cintula vyvolal nadšení už svým atraktivním zjevem – na hlavě měl uvázaný krásný šátek podobně jako jeho starší houslový vzor Pavel Šporcl. Hra samotná Jakuba evidentně těší. Jeho učitel, p. Z.Klimeš, dokáže své žáky citlivě a s jemným humorem také uvádět slovem.

Jana Novotná (1. roč., kytara, p.uč. D. Hanusek) vystoupila dnes poprvé v životě. Se svým kytarovým přednesem působila klidně a jistě.

Kryštof Ryšavý (1. roč., housle) hrál také s jistotou a vnitřním klidem a bylo slyšet dobré hudební cítění a výraz.

Tomáš Čalkovský, nadaný mladý hudebník hrající na více hudebních nástrojů, (nyní 1. roč., cimbál, pí.uč.M.Orská) dokáže již cimbál rozezvučet s originálním hudebním cítěním a navodit atmosféru typickou pro tento krásný lidový nástroj.

Eva Kulhánková (1. roč., klavír) zahrála čtyřručně se svou paní učitelkou (M.Orská) a druhou skladbičkou předvedla svůj cit pro jazzový charakter tohoto dílka.

Marek Chřibek (2. roč., kytara, pí.uč.M.Otčenášková) opět přesvědčil svou přesnou technikou hry i výrazem.

Jan Blatný (1. roč., klavír) přednesl svou skladbičku pečlivě a bezchybně.

Eva Chalupová (2. roč., cimbál) zahrála perfektně s charakteristickým hudebním výrazem „Maďarský tanec“.

Jana Obrovská (3. roč., kytara) hrála společně se svou paní učitelkou (M.Otčenášková, kytara) „Menuet“ i „Sambu“ s pohodou a hravou muzikálností.

Petra Magnussonová (5. roč., zpěv) působí se svým pěveckým projevem mile, inteligentně, s něžnou dívčí elegancí.

Ondřej Kostrhoun (7. roč., kytara) zvládl velmi náročný „Španělský motiv“ pregnantně, bezchybně.

Na závěr zazpívaly Markéta Obrovská ( PHV II.stupně, zpěv) s Petrou Rathuzkou (II.roč., zpěv) zvesela se zvučným jasem v hlase.

Fotogalerie: Žákovský večírek 23. 3. 2010

<< 1 | 2 | 3 | 4