Virtuální prohlídka školy

Žákovský večírek 1.února 2010

16.02.2010 11:11

Příjemná rodinná atmosféra večírku v našem koncertním sálečku v 1.patře budovy školy na Ježkově ul.č.9 umožnila našim žákům učinit další krůček v odvaze při vystupování na veřejnosti.
Hned na úvod mladší spolužáky povzbudili starší kolegové ze II.ročníku Adam Gazárek a David Matuška společně se svým učitelem panem Daliborem Hanuskem svým precízním hudebním provedením skladeb pro kytary a basskytaru.

A hned po nich nastoupila nejmladší koncertní umělkyně Markéta Sovová (přípravná hudební výchova- PHV, hra na klavír), ze třídy paní učitelky Romany Sedláčkové. Svou krátkou skladbičku „V zahrádce na hrušce“ zahrála s jiskrou a jistotou. 

Chlapci Jaroslav Rataj a Oliver Šimoník studující hru na housle (PHV) ze třídy pan Zdeňka Klimeše, předvedli své nové dovednosti již s patřičným umem a sympatickou vitalitou.
Žák 1.ročníku na keyboard pod vedením pana učitele Marka Pali zahrál své skladbičky s přidaným umělým orchestrálním podkladem zcela jistě a přesvědčivě.

Velmi důležité pro některé naše žáky sólového zpěvu bylo jejich vystoupení jako zkušenost před blížící se pěveckou soutěží „Karlovarský skřivánek“.

Mohli jsme se tak potěšit písničkou autorské dvojice Suchý- Šlitr „Malé kotě“ v podání žáka 1.roč.Daniela Georgieva i s jeho veselýma dovádivýma očima.

Aneta Kubů, 2.roč., zpívala písničku „Sluníčko“stejné autorské dvojice s něžným vtipem.
Daniel i Aneta jsou žáky paní učitelky Aleny Feldmannové.

Z této pěvecké dílny je i slečna Lada Šturmová, 5.roč., která zaujala svým kultivovaným pěveckým projevem a muzikálním cítěním.

Na tomto žákovském večírku jsme slyšeli dále ještě Adélu Vrchotovou, 1.roč. hry na klavír, Karolínu Sovovou, 2.roč.hry na klavír, Moniku Vrchotovou, 4.roč.hry na klavír a Kláru Trávníčkovou, 4.roč.hry na klavír- všechny ze třídy paní učitelky Romany Sedláčkové. 

Se svou hrou na kytaru pod vedením pana učitele Petra Klima se představila ještě Aneta Kubů, 2.roč., Dalibor Stehno, 4.roč. a Michal Vajda, 7.ročník hry na kytaru.

K úplnému výčtu účinkujících patří také Žaneta Michálková, 2.roč.hry na kytaru a Pavla Rathuzká, 3.roč.hry na kytaru ze třídy pana učitele Dalibora Hanuska.

Večírek dozněl v uvolnéném a vnímavém rozpoložení se závěrečným pozváním na příští Žákovský večírek plánovaný na čtvrtek 25.února 2010 s pravidelným začátkem- 17.30hod.

Fotogalerie: Žákovský večírek 1.února 2010