Virtuální prohlídka školy

Žákovský koncertní večírek 7.12.2009

07.12.2009 11:18

Žákovský koncertní večírek v pondělí 7.prosince 2009 již dýchal vánoční atmosférou. Sál byl v tento podvečer zaplněný do posledního místečka. Adventní nálada a živá odezva posluchačů podpořila a povzbudila účinkující i jejich učitele ke krásným hudebním a pěveckým výkonům. Jsme velice rádi, že se naše žákovské večírky setkaly s takouvou přízní žáků, rodičů a přátel naší umělecké školy.

Příprava se strany pedagogů a jejich vzájemná spolupráce je nenápadná, ale pro zasvěcené již velmi čitelná v uměleckých výkonech žáků- ve hře sólové i v komorní souhře více interpretů.
Na programu „Večírku“ jsme slyšeli nástroje dechové (zobcové flétny), klávesové (klavír), smyčcové (housle), strunné (kytary) a zpěv. Někteří žáci vystoupili již podruhé v tomto školním roce. A objevily se již opravdové hudební talenty s tvůrčím kreativním potenciálem. Klárka Kolářová (1.ročník) totiž vystoupila se svou vlastní skladbičkou s neotřelým názvem- „Úlet“ :) a sama si ji zahrála na svou zobcovou flétničku. O její skladbičce existuje i notový záznam.

Pan učitel Zdeněk Klimeš, který, ač sám měl na programu šest žáků, s bravurou sobě vlastní provázel slovem celý večer.

Na další hudební perličky, jako výsledky spolupráce pedagogů i jejich pečlivé individuální přípravy se svými žáky, se můžeme těšit na Vánočním koncertě 22. 12. 2009, v 17.00hod. v sále sídla Veřejného ochránce práv na Údolní ulici 39 v Brně.
Přejeme krásný a šťastný „vánoční čas“!

Fotogalerie: Žákovský koncertní večírek 7.12.2009