Virtuální prohlídka školy

Žákovský koncertní večírek 19.11.2009

27.11.2009 11:20

Žákovský koncertní večírek ve čtvrtek 19.11.2009 přinesl velkou radost a zkušenost s vystupováním na veřejnosti. Bezprostřední, takřka rodinná atmosféra a spontánní reakce posluchačů podpořily a navodily mladým interpretům tu správnou muzikantskou náladu.

Krátká "interviu"s každým z nich dosvědčila, že mnozí již problém s trémou "neřeší"na 1.místě. Dokáží se uvolnit a soustředit na svůj hudební anebo pěvecký projev s radostí, která je potom znát i na vnímání posluchačů. Přesto však "ta zlověstná tréma" svázala ještě některá dětská srdéčka k chmurným obavám a strachu i interpretační nejistotě... o to krásnější úleva a nová odvaha se jim objevila v jiskřičkách radosti našených očí! Malá Liduška, houslistka, nejprve rezolutně odmítala vůbec předstoupit před posluchače, držela se maminky "jako klíště"!

Za půl hodinky v té správné muzikantské atmosféře a náladě nejenže nastoupila před diváky, ale navíc zahrála s takovou kulturou a muzikantským umem, že se nakonec stala výrazným hudebním objevem a zážitkem dnešního koncertu i umělecké školy! Diváci- posluchači s humorem přijali i její kouzelnou taktiku- schovat se za muzikantským pultem tak, že do auditoria vůbec neviděla..! :-)

Na koncertním večírku jsme si vyslechli interpretaci na klavíru, houslích, flétnách, kytarách a sólové zpěvy.

Na příštím koncertním večírku, přímo v budově ZUŠ Ježkova 9, v pondělí 7.12.2009, zač.v 17.30hod., se budeme těšit na nové umělecké zážitky i zkušenosti a na viděnou a slyšenou s vámi!!

Fotogalerie: Žákovský koncertní večírek 19.11.2009