Virtuální prohlídka školy

Zájezd do Bavorska

31.05.2019 12:43

Ve dnech 14. – 16. 5. 2019 zorganizovala předmětová komise NJ pro žáky tříd tercie AN, tercie BN, tercie AM a  I. AM poznávací zájezd do Bavorska.

První den jsme po velmi brzkém odjezdu z Brna navštívili nejdříve památník Walhalla. Vypadá jako řecký chrám a v jeho hlavní síni připomínají busty a pamětní desky významné osobnosti „německého jazyka“. Po prohlídce Walhally jsme přejeli do nedalekého Řezna (Regensburg), kde se nachází nejstarší kamenný most ve střední Evropě. Po procházce historickým centrem následovala plavba vyhlídkovou lodí po Dunaji. Pak už nás čekal přejezd do Ingolstadtu, kde jsme dvakrát přenocovali v Jugendherberge v blízkosti historického jádra města.

Druhý den dopoledne jsme měli na programu prohlídku Muzea Audi – v Ingolstadtu totiž sídlí tato známá německá automobilka. Odpoledne nás pak čekala prohlídka centra města – součástí byla také návštěva zajímavého kostela Maria de Victoria a Muzea 1. světové války.

Poslední den zájezdu byl věnovaný návštěvě Legolandu u Günzburgu. Je to zábavní park s mnoha atrakcemi. Zajímavé jsou miniatury různých měst a památek nejen v SRN, ale i v jiných evropských zemích – všechny sestavené z Lego-kostek. Po opuštění areálu nás čekala už jen dlouhá cesta domů.

 

Zájezd do Bavroska