Virtuální prohlídka školy

Žabovřeské čarodějnice – 2. BP

02.05.2017 22:17

V pátek 21. 4. 2017 jsme se s třídou 2. BP v rámci předmětu Literární a jazykové praktikum vydaly na Žabovřeské čarodějnice se Saxanou.

Po vyučování jsme se vypravily na Náměstí Svornosti. Program začínal v 16:30 a byl zajištěn Střediskem volného času Lužánky, pracovištěm Lata ve spolupráci s MČ Brno-Žabovřesky. Po příjezdu na místo nám bylo vysvětleno pracovníky Lata, co bude naším úkolem a o co vlastně půjde. Nejprve jsme si musely nachystat přiřazená stanoviště, na kterých jsme po té byly a měly za úkol dávat razítka. Navštívit se daly dílny a různá stanoviště s tematikou Saxany. Děti mohly soutěžit a dozvědět se o příběhu dívky na koštěti. Nejprve dostaly čarodějnickou žákovskou knížku, se kterou obcházely stanoviště a za splnění dostávaly razítka. Když měly všechna razítka, šly si pro štamprle čarodějnického lektvaru. K dispozici bylo i malé občerstvení a nesmělo chybět opékání špekáčků.

Největší zajímavostí pro rodiny s dětmi bylo večerní divadlo na náměstí, kde jsme vystoupily s pohádkami Ať žijí duchové a Tři prasátka. Náměstí bylo přeplněné rodinami s dětmi, které jsme naprosto nadchly. Pro nás bylo největší odměnou vidět spokojené děti, které se od divadla nemohly odpoutat. Na konci všech pohádek jsme dětem zatancovaly Kozí příběh. Děti se nebály a přidaly se k nám. Poté šly zapálit čarodějnici a pomalu se celá akce blížila ke konci.

Byla jsem moc ráda, že vyšlo dobré počasí a přišlo tolik lidí. Za celou třídu 2. BP můžu říct, že se celý program podařil skvěle a měl velký úspěch. Od střediska Lata jsme byly velice pochválené.

Za 2. BP Veronika Matulová

Fotogalerie: Žabovřeské čarodějnice – 2. BP