Virtuální prohlídka školy

Výukový program Osudové osmičky

30.11.2018 12:06

      Ve středu 17. října 2018 jsme se vydali s naší třídou a ostatními sekundami na výukový program OSUDOVÉ OSMIČKY do CVČ LEGATO v Kohoutovicích. Zde pro nás nachystali projektový den z významných mezníků naší historie. Výjimečná akce byla součástí oslav ke stému výročí naší republiky.

      Každý z nás si vylosoval jeden z významných roků zakončených osudovou osmičkou a utvořil s několika  spolužáky pomyslnou rodinu, s níž zažíval konkrétní historické události. Tak jsme prožívali příjemné i nepříjemné chvíle. K těm milým patřilo například společné cvičení na písničku Poupata, lampionový či májový průvod. V rámci rodin jsme také posuzovali, jak se zachováme. Naše rodina se rozhodla, že odejde z Československa. Ukázala se to však jako špatné rozhodnutí. Komunisté nám zabavili majetek a my jsme si nesli následky. Tátu zavřeli do blázince, mámu do vězení a já s mojí sestrou jsme šli do polepšovny.

      V rámci projektu jsme se stávali herci a museli konkrétní situaci sehrát, herecké výkony spolužáků nás velmi pobavily. Projektový den se nám líbil, hodně jsme se toho naučili a uvědomili si, že bychom měli být na svůj národ hrdí.

 

                                                                                                                                                Studenti Sekundy BN

Výukový program Osudové osmičky