Virtuální prohlídka školy

Výukový pobyt v Bournemouth v Anglii

10.06.2019 14:35

V sobotu 27. 4. 2019 naše škola vyrazila na týdenní pobyt do Anglie s našimi hodnými a laskavými učiteli, panem Zimkem, panem Bulatem, paní Krämerovou a paní Novákovou.

 

S příjezdem do Anglie nás čekala první zastávka v muzeu Folkestone, kde byla vystavená letadla z 2. světové války a úžasný výhled na útesové pobřeží. Po zdolání dlouhé cesty jsme konečně dorazili do města Bournemouth, které bylo na týden pro nás domovem. Je to malé městečko jižně od Londýna, ale ukrývá samé poklady, ze kterých jsme se radovali celý týden. Každý jsme bydleli v rodinách. Tři dopoledne jsme strávili ve škole a odpoledne patřila výletům.

 

V pondělí jsme vyrazili do Beaulie. Bylo to krásné muzeum s veterány, auty z filmů, např. auto pana Beana, auto Harryho Pottera, aj. Součástí byla krásná zahrada s opatstvím, zahradou a jezírkem.
V úterý na nás čekalo městečko Winchester, které se pyšní katedrálou
a úžasnými malebnými uličkami s obchody, které stojí za to navštívit.
Středa byla ve znamení celodenního výletu, který jsme započali na zřícenině hradu Corfe Castle, která měla dechberoucí výhled. Poté jsme se vydali na 6km procházku po útesech, která nám díky krásnému výhledu, zeleným loukám a typické anglické přírodě rychle utekla. Cílem procházky bylo malé městečko Swanage, ze kterého jsme se přemístili na vyhlídku na Durdle Door, což byl pro nás všechny asi jednen z největších zážitků. Byl to sice náročný den, ale všechna místa stála za to!
Ve čtvrtek jsme po ukončení výuky vyrazili na známou, tajemnou přírodní památku Stonehenge. Celé odpoledne nám propršelo, ale tak jako každý den to stálo za to a zase se nám další krásná vzpomínka vryla do paměti. Na závěr dne jsme se podívali do města Salisbury, které se zase pyšnilo krásnou katedrálou a malebnými uličkami.

Poslední páteční den patřil přístavnímu městu Portsmouth, kde jsme strávili celý den. Spinnaker tower je věž, která zdobí na pobřeží toto město, hned vedle muzea lodí. Z věže je krásný výhled na celé město. Po prohlídce se naše návštěva uchýlila ke konci a vyrazili jsme zpět do Brna.

 

Byl to obohacující týden plný nejen nádherných zážitků a míst, na která budeme s úsměvem vzpomínat, ale i dopolední vyučování nám pomohlo ve zlepšení našich anglických znalostí a přispělo i znalostmi o Anglii, anglické vládě, aj.

 

 

Zuzana Koukalová, SP AN

 

Fotografie jsou k dispozici také na našem Facebookovém profilu.

 

Výukový pobyt v Bournemouth v Anglii