Virtuální prohlídka školy

Výtvarná výstava „Tvorba nám sluší“

23.06.2017 22:26

Výstava výtvarného oboru žáků Mgr. Kateřiny Kuklíkové a Ing. Aleny Polachové „ Tvorba nám sluší“ se uskutečnila ve dnech 24. – 27. 5. 2017 v prostorách sklepní galerie, Dům U tří knížat, Jánská 12, Brno.

Při zahájení výstavy dne 24. 5. 2017 se uskutečnila vernisáž, kde vystoupili žáci hudebního oboru Lukáš Michalík (keyboard) a Eva Rojíčková (zobcová flétna)  s kamarádkou Fatimou Adday (keyboard, j.h.).

Zasvěcenou odbornou promluvou o tvůrčím výtvarném záměru vystavených prací otevřely Mgr. K. Kuklíková a Ing. A. Polachová krásnou a výsostně originální výstavu, která se těšila velkému zájmu návštěvníků.

Podnětem pro výstavu "TVORBA NÁM SLUŠÍ " byl textilní materiál. Žáci ho objevovali od jeho základů tj. vlákna, nitě, vlny. Postupně, v rámci různých výtvarných technik, přecházeli k řešení dekoru a vzoru. Téma se rozvíjelo směrem k oděvu a způsobu jeho vzniku. Vyvrcholením byla lidská figura jako nositel ošacení.  K odívání jistě patří obuv, šperk a vůně a tak děti výtvarně zpracovávaly i tyto náměty. 

Fotogalerie: Výtvarná výstava „Tvorba nám sluší“

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>