Virtuální prohlídka školy

Výtvarná výstava „Barevné zrcadlení“

15.06.2010 10:53

sklepení Artissimo v Domě U tří knížat na Janské ulici v Brně
24. – 28. květen 2010

„Barevné zrcadlení“ v tajemně meditativním uměleckém prostředí sklepení Artissimo v Domě U Tří knížat, naproti baroknímu chrámu bří Minoritů, oslovilo svou poezií návštěvníky malé i velké. Laskavostí majitele tohoto krásného areálu, pana Ing.Pavla Dostála, prezentovali svá výtvarná dílka žákyně a žáci naší ZUŠ téměř zdarma, přitom na úrovni renomovaných výtvarníků. Půvabně tu na nás dýchnul svět ztišení a klidu, porozumění, vnímavého soustředění.

Vernisáž 24. května v 17hod. oživily tóny fléten (Jiřina Kubišová, Kateřina Matějíčková, Anna Rejdová) a kytary (Petra Vlčková), dívek studujících obor hudební.

Sklepení Artissimo bylo citlivě rozděleno na poloviny „zabydlením“ výtvarnými díly plošné i prostorové tvorby a keramiky, artefakty z výtvarné dílny paní učitelky Mgr. Kateřiny Kuklíkové působící na Lesné (ul. Ježkova 9) a Mgr. Miroslavy Filové, která vyučuje studenty v budově gymnázií školského komplexu na Mendlově nám.č. 3/4. (Ateliér Studánka, pod vedením paní učitelky Mileny Konvalinové, se prezentoval svou samostatnou výstavou
10. června 2010 na Zámečku Belcredi v Brně- Líšni.)

Mgr. Kateřina Kuklíková pracovala s dětmi přípravné výtvarné výchovy s fantazií na motivy pohádky O. Wilda o sobeckém obrovi, kdy rozkvetlá zahrada harmonicky souvisí s dobrem a pustota, prázdnota, chlad odpovídá zlobě a nenávisti. Milým motivem keramiky pro děti mladší i starší bylo říkadlo „Myšičko, myš…“ Výrazným tématem tvorby pokročilejších dětí byli draci. Jejich různé tvary a podoby, včetně textů a návazností motivu i v keramické podobě, dovršila dračí „socha“, to vše s kouzelnou dávkou vtipu a poezie.

Mgr. Miroslava Filová studenty velmi zajímavě inspirovala např. tématikou kávy a jejích různých možností využití ve výtvarné tvorbě, silným motivem byla tématika vesmíru, ale i různých fantazií a science-fiction. Zaujme vás osobitá keramická tvorba, perokresby, barevné motivy tušené pod zvláštně protrhaným „pauzákem“, v neposlední řadě malování přímo kávovou sedlinou, nápojem, který vnímáte náhle jakoby všemi smysly… Miniatury v rafinovaně jednoduchých barevných strukturách se s vámi u vchodu loučí a rádi se jimi necháváte pozvat do dalších výtvarných setkání v blízké budoucnosti.

Výstava se setkala s výrazně kladným ohlasem a v neposlední řadě jsme do Artissima zváni i příště!

Fotogalerie: Výtvarná výstava „Barevné zrcadlení“

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>