Virtuální prohlídka školy

Výtvarná výstava „Barevná planeta“

03.07.2012 07:48
  • Vernisáž   23.května 2012
  • Sklepní galerie Artissimo, Jánská 12, Brno

     Vernisáží s hudebním programem a odborným slovem byla 23.května v 17hod. zahájena výstava výtvarného oboru ZUŠ, které se účastnily děti z Brna Lesné, navštěvující naši základní uměleckou školu na Ježkově 9 a děti navštěvující výtvarný obor na Mendlově nám. v Brně, ve spolupráci naší ZUŠ a Anglické základní školy.

     Mgr. Jaromír Brych výstavu zahájil a postupně předal slovo pedagogům výtvarného oboru. Žáky z Mendlova nám. představila s jejich výtvarnými díly Bc. Pavlína Beneschová, žáky z Lesné v rámci keramiky s jejich výrobky představil Vojtěch Hrubý a žáky výtvarného oboru z Lesné s jejich tvorbou představila Mgr. Jitka Petřeková. Při této výstavě se svou výtvarnou tvorbou absolvovaly také 2 žákyně výtvarného oboru: Tereza Janečková a Žaneta Muselíková.  Mgr. J. Petřeková spolu s Mgr. J. Brychem žákyním předala Absolventské listy a květinové i věcné dary.

     Hudební produkce se skvěle ujal se svým fagotem p. učitel Vít Procházka – hrál od Giordana Jacopa: „Ouverture“, „Ars Antiqua“ a „Capricciette“; na svých kytarách před ním rozezněly stěny tajemně tichého sklepení Petra Vlčková (II. roč., kytara, ze třídy Petra Klima) se skladbou Leo Brouera “Un dia Noriembre“ a v kytarovém duu nám Petra Vlčková zahrála s Ondřejem Janíkem (5. roč., kytara, ze třídy Tomáše Němce a v komorní hře ze třídy Petra Klima) „Rumbu“ autorky Marii Linnemann.

     Výstava byla otevřena ještě další dny odpoledne až do pátečního večera a těšila se pěkné návštěvnosti. Výtvarná díla v této výstavní galerii velmi zajímavě vyniknou a můžeme jen vděčně poděkovat majiteli tohoto areálu za takovou skvělou příležitost pro naši školní výstavu a za důvěru a maximální vstřícnost  spolupracovnic pana majitele při realizaci a provozu výstavy.

   Krásnou fotografickou dokumentaci uměleckého fotografa p. Miloše Strnada naleznete v naší fotogalerii.

Fotogalerie: Výtvarná výstava „Barevná planeta“