Virtuální prohlídka školy

Výměnný pobyt Gerabronn, Německo

12.11.2018 15:40

Sdílejte a učte se jazyk! Pojďte do vzdělávacího a poznávacího výměnného pobytu!

Je všeobecně známo, že cizímu jazyku se dobře naučíme jen tehdy, když budeme mluvit s cizinci. Naše škola nabízí svým žákům a studentům řadu příležitostí ke zdokonalení cizojazyčných dovedností. Jednou z těch nejefektivnějších je možnost vyjet přímo do cizí země, v níž si mohou několik dní v autentickém prostředí  a zároveň pod pedagogickým vedením trénovat jazyk, rozšiřovat slovní zásobu, přirozené větné vazby i tak potřebnou fonetiku. Již tradiční a oblíbený výměnný pobyt představuje partnerství s německým Gymnáziem Gerabronn ležícím ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Jedná se o menší školu s velmi dobrou úrovní, kde jsou naši studenti již řadu let přijímáni velmi vstřícně, jak ze strany učitelů, tak i místními studenty.

Čeští i němečtí studenti, kteří mají o výměnný pobyt zájem, nejprve vyplní dotazníky, kde uvedou krátkou charakteristiku své osoby a zájmů. Právě tento dotazník velmi napomáhá při vytváření dvojic, které si budou rozumět. Čeští a němečtí studenti se pak často prostřednictvím sociálních sítí seznámí a spřátelí už před osobním setkáním

30. 3. – 6. 4. 2019, přijede německá skupina do Brna. Němečtí studenti bydlí po dobu jednoho týdne v rodinách svých partnerů. Čeští i němečtí žáci společně absolvují pestrý program – mají společnou výuku na naší škole, vydají se na několik poznávacích výletů (po městě Brně, návštěva Špilberku, výlet do Prahy nebo Olomouce, návštěva Moravského krasu, Mohyly míru aj.) a nechybí ani dostatek volného času pro spontánní komunikaci mezi studenty a aktivity, které je budou bavit (bowling, laser game apod.). 

Posléze v květnu, 4. – 11. 5. 2019 pak navštíví čeští žáci doprovázeni dvěma pedagogy naší školy Gymnázium Gerabronn, kde je přichystán týdenní program našich německých hostitelů. Kromě účasti ve výuce nás bude čekat například návštěva malebných měst Schwäbisch Hall, Norimberk, bývalého koncentrační táboru Hessental, slavného muzea Mercedes-Benz ve Stuttgartu apod.

Dovolte proto krátkou ochutnávku z loňského výměnného pobytu ve formě kratičké básně českého studenta, postřehů německých studentů a několika fotografií.

                                                                                                                                     PharmDr. Erika Doležalová

 

Pražská óda

Díky Praho.
Bylo draho,
ale díky za to.

Díky za všechny památky.
Poznání nikdy není dost.
Díky za Pražský hrad, Vyšehrad i Karlův most.

Bylo tu blaze,
tady v Praze.
Zážitky navždy budeme v srdci mít
a za to ti Matko měst patří dík,
však v Brně se máme líp.

 

 

Statement über den Schüleraustausch des Gymnasium Gerabronn mit Tschechien 2018

  • Das Land mit der kommunistischen Vergangenheit ist interessant
  • Kultureller Austausch, Kennenlernen und Anknüpfen an neue Beziehungen zwischen neuen Schülern und Menschen
  • Kennenlernen einer neuen Sprache, Kultur und Geschichte
  • Sehr gute zwischenmenschliche Beziehungen in den Austauschfamilien
  • Bester Ausflug waren die Punkva-Höhle und Prag

 

 

 

Výměnný pobyt Gerabronn, Německo