Virtuální prohlídka školy

Výlet do bílovického lesa

10.12.2018 11:15

Dne 2. 11. 2018 jsme se s naší třídou vydali do bílovického lesa.  Sraz jsme měli na Hlavním nádraží v Brně v 7:45. Vlakem jsme se do Bílovic dostali asi za 10 minut. Před tím, než jsme šli do lesa, jsme se setkali s lektory, kteří nás provázeli celým programem v lese. Nejdříve nám rozdali papíry, podle kterých byl každý přidělen do určité skupiny. 

V lese jsme došli na mýtinu, kde jsme si povídali o tom, co si každý myslí o lese, který zde bude za 50 let. Poté jsme si zahráli hru, ve které byl úkol posbírat různé kartičky s obrázky, například kůrovce a stromů. Po této hře za námi přišel lesník. Ptali jsme se ho na otázky, které jsme měli zjistit. Na programu se mi líbil mikroskop, kterým jsme pozorovali listy. Dále jsme měli za úkol najít dané stromy. Když jsme stromy našli, všichni jsme se přemístili na místo, kde byly pokácené stromy. Lesník nám řekl, že byly napadeny kůrovcem, takže se musely pokácet. Pak program skončil a všichni jsme se přesunuli na nádraží, odkud jsme se vlakem dostali zpět na Hlavní nádraží v Brně. 

Program se mi moc líbil, protože jsme byli na čerstvém vzduchu, dozvěděli jsme se hodně nového a viděli jsme nové místo. Určitě bych si takový výlet ještě zopakovala.

 

                                                                                                                                                                                           žákyně SBN

 

Výlet do bílovického lesa