Virtuální prohlídka školy

Výběrový lyžařský kurz – Obertaueren

12.04.2011 06:55

Náš společný pobyt na horách v Rakousku se parádně vydařil! Vše začalo odjezdem
od budovy gymnázia, čekalo nás pět dní lyžování, volna a pohody. Celá akce byla pořádána cestovní  kanceláří Čestyl a mimo našich žáků se akce zúčastnili: pan prof. Kelbl, paní prof. Kelblová a pan prof. Kuchařík. Páteční odjezd se neobešel bez ranního chaosu u autobusu, při němž jeden nepozorný student zapomněl odevzdat náležité formuláře, ale nakonec vše dobře dopadlo a bez sebemenšího zdržení jsme se vydali na cestu. Čekaly nás pravidelné zastávky, při nichž jsme měli možnost se občerstvit. Cestu jsme si krátili hraním karet, povídáním nebo nějakou jinou činností, v dobrém kolektivu hodiny jednoduše nepočítáte.  

I když nám zbývalo ještě dobrých pár desítek kilometrů, většina z nás se již nemohla dočkat okamžiku, až vystoupíme z autobusu a rozhlédneme se po okolí. Po našem příjezdu jsme se ubytovali v pensionu, jenž se nacházel kousek od města Radstadt.           

Druhý den nás okouzlila nádherná příroda, která spíše připomínala reklamu na Milku. Hned po snídani jsme zamířili do lyžařského střediska Obertauern, kde se nacházelo přes 100 km sjezdovek. Byli jsme rozděleni do skupin podle tříd a věku. I když se první den neobešel bez menšího úrazu, k vážnějšímu zranění po celou dobu pobytu nedošlo. Pokud bych měla zhodnotit lyžařské podmínky, tak byly v rámci možností, které nabízí toto období. První dny bylo spíše oblačno a zataženo, někdy i mlha, ale koncem pobytu se vyjasnilo a sluníčka jsme si užili až až. A na obličeji některých z nás, to je znát!  

Co jistě z paměti nevymažu, byl třetí ,,kritický´´ den, při němž nás čekalo nejen vyšetřování při ztrátě lyží naší paní profesorky, ale také návštěva aquaparku. S pomocí studentů a policie se vše vyřešilo a odpoledne jsme strávili v bazénech se slanou vodou, vířivkách a ti odvážnější na tobogánech.                                                                                                   

Co se týče stravy, byla jsem mile překvapena. Snídaně a večeře byly formou švédských stolů, takže jsme nebyli omezeni výběrem.

Jediné co mě mrzí je fakt, že jsme odjížděli zrovna v té nejlepší atmosféře! Zažili jsme toho spoustu a na některé chvíle budu ještě dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři. Naše společné zážitky se ani nedají jednoduše vylíčit. Myslím, že tento pětidenní pobyt nás všechny náramně sblížil, našli jsme si nové přátele, poznali spoustu nových lidí…A musím podotknout, že alespoň pro mě to byl nejlepší lyžařský zájezd!

Beatrice Salvenero, Kvarta B

Fotogalerie: Výběrový lyžařský kurz – Obertaueren