Virtuální prohlídka školy

Večírek žáků literárně - dramatického a tanečního oboru naší ZUŠ

04.03.2013 08:15

Poetický dětský tanec a divadlo - Večírek žáků literárně - dramatického a tanečního oboru naší ZUŠ (22. února 2013 - Ornis, SVČ Lužánky)

„Bude zima, bude mráz“ a „Padá snížek bílý“

Nejmladší tanečnice tanečního oboru (TO) naší základní umělecké školy uvedly se svým něžným a svobodně dětsky tvořivým pohybem poetické kreace „Bude zima, bude mráz“ (taneční hra upravená v choreografii) a „Padá snížek“ (taneční kompozice sněhových vloček). Tancovaly žákyně přípravného a 1. ročníku: Kačenka Lukešová, Magdička Spurná, Kája Ježdíková, Barunka Nováková, Štěpánka Švarcová, Vendulka Pětivlasová j.h., Madalina Agachi j.h., Molyn McFrederic j.h.

„Fantazie“

Mladší žáci literárně - dramatického oboru (LDO) převzali žezlo královny poezie a předvedli divadelní pohádku o kouzelném světě Fantazie, kam se, možná ne náhodou, dostanou tři děti. Jejich úkol v pohádkovém příběhu je důležitý, stejně jako náš…
Představení bylo veřejnou generálkou a zároveň premiérou, kterou mladí herci výborně ustáli, ať už je zaskočila tréma, nehotový převlek netopýrka nebo textík, tak dovádivě nepoddajný - ale podchycený nadšením i nápovědou.
Hráli žáci přípravného a 1. ročníku (LDO):
Anička Křižanová, Terezka Pospíšková, Sebastian Štaud, Anička Zavřelová, Magda Spurná, Filip Liška, Štěpánka Švarcová, Lenka Šimonková, Sofie Klesniaková j.h., Soňa Mácalová j.h., Vanda Přikrylová j.h.

„Voda“

Taneční obor tzv. starších žákyň přinesl divákům taneční poezii na téma „Voda“. Mohli jsme shlédnout první část z připravovaného pásma „Po vodě poslala“, které budeme moci vidět při závěrečném představení LDO a TO na konci školního roku. Hudba opět i nyní vhodně a nápaditě inspirovala výrazový pohyb žákyň.
Taneční kompozici „Voda“ tančily žákyně tanečního oboru 1. a 3. ročníku:
Marie Kalinová, Terezka Pospíšková, Vanda Přikrylová, Lenka Šimonková

„Boj o vodu“

Literárně - dramatický obor „starší“ žáci se představili autorským divadelním představením „Boj o vodu“. Příběh je o tom, jak si kamarádi na dětském táboře udělají legraci… jako ve snu. Hrají žáci LDO 2. a 4. ročníku:
Monika Danielová, Adéla Mácová, Valerie Garili, Bára Parmová, Karel Buchtel, Jan Daniel, Lukáš Čalkovský j.h.

„Velký testament“(Francois Villon)

Jako jahůdku na dortu tohoto krásného a poetického podvečera jsme ještě měli příležitost vyslechnout báseň „Velký testament“ (Francois Villon) v emocionálně laděném podání Sabiny Šlachtové (LDO- 1. ročník II. stupně).
Dík za tento více jak hodinový pořad, vystoupení našich žákyň a žáků tanečního a literárně- dramatického oboru, patří jejich pedagožce - choreografce – režisérce Mgr. Janě Mokré. Byli jsme překvapeni, jaké lze připravit s dětmi umělecké dílko, plné fantazie a nápadů, za krátký čas několika měsíců, během krátkých zkoušek, ohraničených daným rozvrhem výuky. Představení bylo mimořádně navštívené a již v průběhu podvečera bylo odměňováno spontánními reakcemi publika a jejich potleskem.

Fotogalerie: Večírek žáků literárně - dramatického a tanečního oboru naší ZUŠ

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>