Virtuální prohlídka školy

Vánoční setkání žáků LDO a TO, 11. 12. 2015

17.12.2015 14:11

Prosinec je čas dávání si, čas obdarovávání, čas vůně Vánoc. Literárně dramatické a taneční obory naší ZUŠ v tomto čase také nadělovaly. A nadělovaly krásu, poezii a nápaditost.

Na vánočním setkání se potkaly a vzájemně svými výkony potěšily všechny divadelní a taneční obory, které za naší ZUŠ tvoří pod vedením dvou učitelek – MgA. Jany Mokré a MgA. Kateřiny Chalupníkové.

Hned na úvod nás naladil trailer k právně vznikajícímu divadelnímu představení souboru LDO3, které budou diváci moci shlédnout v únorové premiéře. Autorkami traileru jsou žákyně LDO Marie Kalinová, Tereza Pospíšková a Barbora Sedláčková.

Trailer k divadelnímu představení INTERNÁT

Hráli: Anna Zavřelová, Anna Křížanová, Marie Kalinová, Tereza Pospíšková, Barbora Sedláčková, Simona Belošová, Lenka Šimonková, Vanda Přikrylová, Michal Pavlík

Divadelní skupina LDO1 se představila s již hotovým kusem. Krátkou divadelní hříčkou ze života ponožek a jejich majitelů. Hříčka je autorským počinem souboru.

Jak se to vlastně v tom koši odehrává aneb Když ponožky oživnou, jak se sejdou, tak se vejdou

Hráli: Martina Rišková, Lucie Leinveberová, Natálie Nimrichterová, Sofie Klesniaková, Vendula Pětivlasová Barbora Dvořáková, Daniela Vašínová

Oko potěšily také taneční kusy. TO 1 zpracoval tanečně- divadelně pohádkový příběh O Šípkové Růžence  na hudbu z filmové pohádky Jak se budí princezny.

Šípková poupátka

Tančili: Katrin a Kristin Cibulovi, Markétka Pavlíková a zástup Michal Pavlík

TO2 vytvořil dvě rozdílné taneční choreografie – duet a trio. Jedno inspirované lyrickým textem a hudbou Reginy Spektor, druhý podmanivým a dramatickým tangem.

Two birds

Tančily: Nikol Chodúrová a Anežka Janíková

Tango trio

Tančily: Lenka Šimonková, Anna Křížanová, Marie Kalinová

Celý večer prostupoval přednes vážných i nevážných textů pro děti a mládež.

Karolína Šiklová, Magdalena Spurná, Ivana Georgievová, Kristýna Samotná,Vendula Pětivlasová, Barbora Dvořáková, Gabriela Hortová, Sofie Klesniaková, Marie Kalinová, Simona Belošová, Anička Křížanová, Lenka Šimonková, Karel Buchtel, Filip Šilhan, Kateřina Lukešová, Nicola Richterová, Monika Danielová, Barbora Sedláčková, Tereza Pospíšková, Zuzana Macháčková, Valerie Garili a Sabina Vytopilová

Celý kulturní večer zakončil hromadný voiceband všech žáků u paních učitelek a každé dítě si kromě té pravé vánoční nálady odneslo i sladkou dobrotu. Veselé Vánoce!

Fotogalerie: Vánoční setkání žáků LDO a TO, 11. 12. 2015

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>