Virtuální prohlídka školy

Vánoční setkání literárně-dramatického oboru, 21. 12. 2017

10.01.2018 20:01

Tři dny před Vánoci zavládla na ZUŠ, Ježkova 9, Brno, vánoční atmosféra. Celý večer začal opravdu vánočním duchem – představením souboru LDO5 "Vánoční dopis" pod vedením p. uč. Lucie Macové. Vystoupení bylo volně inspirováno básní „Vánoční pošta“ známého autora pro děti Daniela Heviera. Pro žáky se jednalo o novou zkušenost dramatické práce, kdy inscenaci tvořily pasáže stínohry kombinované s přednesem a autorské činoherní scény. Při tvorbě Vánočního představení jsme se ale také společně ptali, jaké situace nám předsváteční čas může přinést a co pro nás Vánoce skutečně znamenají.

Pokračování předvánočního podvečera patřilo souborům LDO3 a 4 pod vedením p. uč. Kateřiny Chalupníkové.

Druhá inscenace s názvem Případ Bílá princezna publikum několikrát rozesmála. Netradiční pojetí Sněhurky a sedm trpaslíků ukázalo, že i za nevinnou pohádkou se může ukrývat humorná detektivka. Závěrečný výbuch duševně labilní zlé královny skutečně pobavil, a tak pohádka splnila svůj účel.

O krásnou hudební vsuvku se postarala Anežka Janíková se svojí kytarou.

Večer jsme uzavřeli opět pohádkou, určenou dětem v mateřských školách. Žáci LDO
si vyzkoušeli formu participačního divadla, kde do příběhu vstupují diváci, kteří se vtělí
do námořníků, aby pomohli královně zachránit nafoukaného krále. Povyšoval se totiž nad přírodu, a tak ho Bohyně vody uvěznila na ostrově. Musejí prokázat velkou odvahu a splnit úkoly, které jim Bohyně živlů uloží. A když se námořníci zdárně vrátili domů, vrátili jsme se i my. Odnášeli jsme si nejen divadelní zážitky, ale poetickou vánoční náladu a na jazyku chuť cukroví.

Fotodokumentaci zajistil Martin Šťovíček (12 let).

Fotogalerie: Vánoční setkání literárně-dramatického oboru, 21. 12. 2017

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>