Virtuální prohlídka školy

Vánoční koncert 17.12.2009

12.01.2010 11:16

VÁNOČNÍ KONCERT 17.12.2009
v kostele Českobratrské církve evangelické

Vánoční koncert v interiéru chrámu Českobratrské církve evangelické (v Brně - Židenicích na Jílkově ulici 74) již svým prostředím vhodně, až dojemně, podpořil vánočního ducha hudebních skladeb a zpěvu zvolených pro tento slavnostní adventní večer. 

Přes nesnadnou orientaci při hledání tohoto chrámu navštívili koncert všichni, kdo se mohli uvolnit z předvánočního shonu a vznikla půvabná vánoční atmosféra s muzikantským nadšením mladých interpretů. Koncert probíhal bez pauzy přibližně 70 minut.

Poprvé se předvedl letošní školní žákovský orchestr (smyčce, kytary, flétny) pod vedením paní Kateřiny Matisové s nádherným Te Deum a koledami.

Další hudební čísla- klavírní skladbičky, zpěv, hra na housle a na kytaru citlivě dotvářely jemnou vánoční náladu k poslechu i zamyšlení. Jejich vyznění zde umocňovala i dobrá akustika chrámového prostoru, který je sympatický i svou přiměřenou velikostí a též krásným dřevěným obložením.

Vyvrcholením tohoto adventního koncertního večera bylo vystoupení pěveckého sboru „Kolibříci“, kteří zpívali v jazyce českém i anglickém duchovní skladby a koledy.

Večer provázela slovem MgA. Kamila Fojtová, pedagožka několika účinkujících a sbormistryně „Kolibříků“. S paní učitelkou Fojtovou se také její žákyně a žáci loučili na „dobu neurčitou“, neboť již brzo odchází na mateřskou dovolenou.

Nadcházející oslava Ježíškova narození v této souvislosti vyzněla obzvlášť mile symbolicky.

Byli jsme vděční za toto radostné koncertní setkání v příjemném a velmi vhodném prostředí.
Děkujeme Českobratrské církvi evangelické za vlídné přijetí a dobré podmínky pro náš Vánoční koncert.

Fotogalerie: Vánoční koncert 17.12.2009

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>