Virtuální prohlídka školy

Vánoce 2013 na brněnském náměstí Svobody

08.12.2013 07:54
8. prosince 2013 jsme měli příležitost pozdravit „brňáky“ přímo na největším brněnském náměstí, v atmosféře vánoční vesničky a báječného dřevěného Betlému, s velkým vánočním stromem naproti.
Vystoupení jsme předvedli hned dvakrát. Dopoledne před 11 hod. zazpívali a zahráli žáci naší školy na samostatném vystoupení a odpoledne 3 vybraní šikulové, ti co patří mezi nejlepší na hudebním oboru naší ZUŠ. Odpoledne to byl již svébytný a svérázný vánoční festival z mnoha brněnských škol, pod názvem „Brněnský šikula“. Vystoupení byla pořádána TIC města Brna                   a odpolední soutěž sponzorovalo Rádio Čas a jím bylo i moderováno.
Obě vystoupení slavila milé a živé ohlasy posluchačů.
Dopolední koncert svým jasným hláskem otevřel a náměstí rozezpíval Adam Kubíček „Muzikantskou písničkou“  J. Zímy. V průběhu dopoledního programu se pak Adam Kubíček představil ještě v pěveckém duu s Ondrou Lengálem ve známém songu R. Krajča a T. Kluse „Cesta“     a v dalším sólovém pěveckém projevu s písní „Hádej“ M. Hrubého a O. Brzobohatého. Karolína Sovová zpívala svěží a vtipnou píseň W. A. Mozarta „Výstraha“ a E. Johnův song „Can you feel the love tonight“. Daniel Georgiev hrál postupně na zob. flétnu „Hravé prsty“ I. Kopačíka, „Francouzský tanec“ (anonym ze 16. stol.) a „Barcarollu“ J. Offenbacha  a také zazpíval, a to humoristickou píseň     I. Mládka „Lízátko“. Lukáš Michalík přednesl na keyboard známé šlágry „Cestu znám jen já“, autor     J. Celba a „Lady Carneval“ K. Svobody. Tereza Kadláčková hrála Coldplayův „Scientist“, „Rolling in the Deep“ od Adele a „Bella´s Lullaby“ C. Burwella.
Dopolední program pohotově moderovala paní učitelka Monika Vávrová- Filová.
Hudební spolupráce na klavír, přes plíživou sychravou zimu, se ujala dopoledne i odpoledne paní učitelka Veronika Velemanová.
Na odpoledním vystoupení „Šikulů“  představili své interpretační umění:  Lukáš Michalík  se svým dopoledním repertoárem, Daniel Georgiev  na zob. flétnu s „Barcarollou“ a zpíval opět „Lízatko“ a Barbora Formánková, která zazpívala song L. Cohena „Hallellujah“.
Všichni tři dostali Čestné uznání pořadatele, TIC města Brna a Rádia Čas, včetně milých drobných dárečků.
Daniel Georgiev byl v tomto předvánočním uměleckém klání vyhodnocen jako celkově         3. nejšikovnější Šikula města Brna.

/Žáci jsou ze tříd pedagogů: Monika Vávrová- Filová - zpěv (K. Sovová, A. Kubíček a O.Lengál), Veronika Velemanová- keyboard (T. Kadláčková, L. Michalík), Veronika Hrůzová- zpěv (D. Georgiev)    a Vít Procházka - zob. flétna (D. Georgiev)/

Fotogalerie: Vánoce 2013 na brněnském náměstí Svobody