Virtuální prohlídka školy

V. B a přípravy na Vánoce

17.12.2020 14:29

Příprava na Vánoce v V. B začala hned na začátku prosince.

Tvoření

Nejdřív jsme se zaměřili na výzdobu třídy. V hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy jsme veškerý čas věnovali dekoracím. Začalo to ozdobou oken, vánočního stromečku a vše jsme zakončili zimní – vánoční – výzdobou chodby. Ve škole vše zdárně vyzdobeno. A aby byla vánoční atmosféra i v našich domech, připravili jsme pěkná vánoční přání, kterými jsme vykouzlili úsměv jak maminkám, tak i babičkám.

Aktivity pro jednotlivce

Každý den si jeden z žáků vytáhl kartičku s výzvou, kterou měl splnit. Někdy se jednalo o aktivitu, která se dala splnit hned ve škole, jindy to bylo něco, co splnil doma, a nám jen přinesl fotografii a popsal, jak se mu to dařilo.

Například: Uvařte si společné jídlo s rodiči a snězte ho z jednoho talíře;  zkuste pro někoho vlastnoručně vyrobit dárek; složte svou vlastní koledu; zkuste lidem, které máte rádi, za něco poděkovat apod.

Skupinové aktivity

I v hodinách českého jazyka jsme čelili „výzvám adventním češtinářským“. Každou hodinu jsme začínali úkolem. Například: Napiš co nejvíce sloves, která se vztahují k Vánocům; napiš co nejvíce slov, která obsahují kořen LED apod.

Veškerý čas, který jsme spolu trávili, byl moc fajn. Teď už nás čeká jen poslední den školy, předávání dárečků, jezení cukroví a odchod na vánoční prázdniny. Snad budou pohodové a plné šťastných chvil, které strávíme ve zdraví v kruhu rodinném.

Fotogalerie: V. B a přípravy na Vánoce