Virtuální prohlídka školy

Úspěchy našich studentů ve 22. ročníku Zeměpisné olympiády

06.03.2020 08:08

10. 1. 2020 se na obou gymnáziích uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády, ze kterého vzešli výherci pro reprezentaci školy. Okresní kolo se konalo o 16 dní později a někteří žáci se v něm zapsali poměrně výraznými úspěchy. Studenti nižšího stupně soutěžili na ZŠ Milénova na Lesné, vyššího stupně pak na Katedře geografie Pedagogické fakulty MU.

Žáci se se zadáním letošního kola poprali statečně. Celkem 3 žáci se umístili do 10. místa. Největší úspěch zaznamenala Gabriela Marečková z P BM, která se v nejmladší kategorii A umístila na děleném 7. - 8. místě. Ztratila pouhé 2 body na 4. místo a 3,5 bodu na medailové 3. místo. V soutěži se dařilo také Anně Kaděrové ze S AM, která v kategorii B obsadila 10. místo. V nejvyšší kategorii D jsme měli celkem čtyři želízka v ohni. Ve výsledkové listině se mezi velkou konkurencí prosadil zvláště Tomáš Bařina ze 4. BM, který obsadil dělené 9. – 10. místo. Přitom bodové rozestupy vyšších míst byly minimální.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se letošního kola ZO zúčastnili a reprezentovali naši školu v rámci okresních kol. Svými úspěchy udělali radost nejen rodičům, ale také učitelům, kteří je na soutěž připravovali. Už nyní se těším na další, v pořadí 23. ročník, u kterého opět nebudou chybět obě naše gymnázia!

Fotogalerie: Úspěchy našich studentů ve 22. ročníku Zeměpisné olympiády