Virtuální prohlídka školy

Úspěch v okresním kole Zeměpisné olympiády

27.02.2019 11:34

Úspěchy našich studentů v okresním kole 21. ročníku Zeměpisné olympiády

20. února 2019 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády a naši žáci se v něm zapsali poměrně výraznými úspěchy. Studenti nižšího stupně soutěžili na ZŠ Milénova na Lesné, vyššího stupně pak na Katedře geografie Pedagogické fakulty MU. Letošního ročníku se účastnilo rekordních 35 škol.

Žáci se se zadáním letošního kola poprali statečně. Celkem 4 žáci se umístili do 10. místa. Největší úspěch zaznamenal Salim Ahmad z Kvarty AM, který se umístil ve své kategorii na skvělém 2. místě a vysloužil si tak postup do krajského kola. Velmi úspěšný byl také Leonard Walletzký (Sekunda AM), který skončil na 5. místě. Dokonce měl plný počet bodů z práce s atlasem. V sázce je stále možný jeho postup do dalšího kola (na základě bodového zisku), budeme proto čekat na výsledky ostatních okresních kol. To bychom už měli postupující žáky dva!

Výsledky žáků GJGM a I. NZG:

Kategorie A (primy):

Huba Matyáš - 9. místo

Šlampa Daniel - 21. místo

 

Kategorie B (sekundy):

Walletzký Leonard - 5. místo

Kotouček Vít - 24. místo

 

Kategorie C (tercie a kvarty):

Ahmad Salim - 2. místo (postup do krajského kola)

Novotná Berenika - 31. místo

 

Kategorie D (vyšší stupeň gymnázií, SŠ):

Bařina Tomáš - 9. místo

Kellerová Anna - 15. místo

Brož Jaroslav - 17. místo

David Michek - 18. místo

 

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se letošního kola ZO zúčastnili a reprezentovali naši školu v rámci okresních kol. Postupujícím přeji mnoho zdaru v krajském kole a už nyní se těším na další, v pořadí 22. ročník, u kterého opět nebudou chybět obě naše gymnázia!

 

                                                                      Mgr. Kristýna Vodičková

 

Úspěch v okresním kole Zeměpisné olympiády