Virtuální prohlídka školy

Úspěch v celostátním finále soutěže Eurorebus

21.09.2018 08:16

Trojice žáků Sekundy B I. Německého zemského gymnasia úspěšně reprezentovala naši školu v celostátním finále 23. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus (v kategorii ZŠ01 = 6. a 7. třída, primy a sekundy), které se konalo v Praze dne 5. 6. 2018. Soutěžní část programu obsahovala jeden test s časovým limitem 45 minut. O pořadí rozhodl počet správných odpovědí a také čas odevzdání testu v případě stejného počtu správných odpovědí. Z celkového počtu 52 zúčastněných školních tříd z různých škol  z celé České republiky se naši žáci umístili na 10. místě. Gratulujeme!

 

Po příjezdu na místo konání, kterým byl Top hotel v Praze 4 – Chodov, jsme již z dálky viděli, že na místo dorazilo velké množství žáků. Delší čekání na registraci si všichni krátili listováním v nádherných časopisech National Geographic, které byly volně k rozebrání k potěšení všech.

Po skončení soutěžního programu jsme si vyslechli velmi zajímavou a dobrodružnou přednášku cestovatelky Lucie Radové, která se čtyřmi kamarádkami cestovala několik měsíců po Jižní Americe v růžových vozidlech zvaných tuktuky. Přednášku obohatily vydařené fotografie z této cesty, které umožnily ještě více se vcítit do kůže cestovatelek.

Během přesunu na hlavní vlakové nádraží v Praze jsme se ještě stihli projít po Václavském náměstí         a známých přilehlých ulicích Vodičkova a Jindřišská. Poslední krátkou zastávku jsme si udělali, když jsme míjeli krásnou a barevně výraznou Jeruzalémskou synagogu, největší a nejmladší synagogu v Praze.

Výprava do Prahy a zpět byla časově náročná - ráno jsme se sešli na brněnském hlavním nádraží ještě před 6. hodinou a na stejném místě jsme se rozloučili před 19. hodinou. I tak byla celá akce, rozhodně i díky pohodlnému cestování vlaky společnosti Regiojet,  příjemným zážitkem  a zpestřením běžných školních dnů

Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

 

Úspěch v celostátním finále soutěže Eurorebus