Virtuální prohlídka školy

Turnaj středních škol v Curlingu

17.02.2011 07:44

Trochu netradičně v zimním termínu se konal „Turnaj středních škol v Curlingu“. Ovšem zato v jediné profi-hale v ČR - v Praze . Poprvé se jej zúčastnil i výběr studentů vyššího stupně gymnázia I.NZG ve složení David Rybář, Lukáš Maiwaelder, Štěpán Hrobař a Jan Šobáň.

Tato soutěž byla pořádána za účelem propagace tohoto velice zajímavého sportu, zařazeného i na ZOH. Jelikož většina studentů neměla s touto hrou doposud žádné praktické ani teoretické zkušenosti, byla jim na začátku vysvětlena pravidla, následoval praktický nácvik a vlastní soutěž. Ačkoli celková hrací doba byla téměř 6 hodin, studenty bavila až do posledního endu.

Velikým překvapením byly výkony Davida Rybáře, který byl velice záhy zvolen kapitánem týmu I.NZG a několikrát podstatnou měrou ovlivnil vývoj zápasu.

O lepší umístění v turnaji nás připravila prohra s pozdějším vítězem celého turnaje. Tento okamžik nás zařadil do skupiny, která již nemohla zasáhnout do bojů o příčky nejvyšší.

Tuto skupinu jsme ovšem vyhráli!!

Celkově tedy sice naše družstvo obsadilo 13. místo, ale (i dle reakcí okolí) bychom se příště mohli směle měřit s nejlepšími!!!

Mgr. Milan Kuchařík

Fotogalerie: Turnaj středních škol v Curlingu