Virtuální prohlídka školy

Třídní koncert

15.11.2022 18:00

V úterý 15. listopadu 2022 se v 18.00 uskutečnil v sále ZUŠ (Ježkova 9) Třídní koncert žáků pěveckého a klavírního oddělení paní učitelky MgA. Hany Fendrychové. Koncert byl opět zaměřený na pohádkové a filmové melodie. Před hlavním koncertem proběhla generální zkouška, na které si děti vzájemně před sebou svá vystoupení zkusily. Poté proběhl samotný koncert před rodiči, kteří záměrně nedostali program, a po každém vystoupení žáka měli možnost hádat název písničky a pohádky/filmu ve kterém melodie zazněla. V samotném závěru vystoupila nově vzniklá školní kapela pod vedením pana učitele Vítka Procházky. Koncert se moc povedl, a děti s rodiči se už těší na další koncert.

Jako první vystoupila Uljana Litera (1. roč., sólový zpěv), která za klavírního doprovodu své učitelky zazpívala písničku Schovávaná s jablíčkem a Kočičku.

Alexia Piro (1. roč., klavír) zahrála na klavír se svojí učitelkou čtyřručně Kvapík a poté písničku O šípkových růžích z filmové pohádky Jak se budí princezny.

Eleanor Hašková j. h. (1. roč., klavír) zahrála písničku A je to! z večerníčku Pat a Mat.

Eva Urbancová (2. roč., klavír) zahrála na klavír melodii O Makové panence z večerníčku O Makové panence a motýlu Emanuelovi.

Antonín Donáczi (2. roč., klavír) zahrál úvodní melodii z večerníčku s názvem Žofka a spol.

Jan Špirit j. h. (2. roč., klavír) zahrál melodii Bob a Bobek z večerníčku Králíci z klobouku.

Lea Němcová (5. roč., sólový zpěv) zazpívala píseň Always Remember Us This Way z filmu Zrodila se hvězda.

Magdalena Mezníková (7. roč., klavír) zahrála melodii z dětského seriálu Pan Tau.

Aneta Řeháková (7. roč., sólový zpěv) zazpívala za doprovodu své učitelky písničku Přání z filmové pohádky Princezna a písař.

Poté vystoupila školní kapela. Nejprve s písní Mít rád bližního svého, kterou zazpívala Aneta Řeháková. Druhou píseň If I Fell předvedl František Dufek. A třetí píseň Dancing Queen zazpívala Lea Němcová. Na klavír zpěváky doprovázela Monika Orsechová (4/II roč.), na baskytaru hrála Ľubica Tomascheková (3. roč.), na saxofon hrál František Dufek (4. roč.), na bicí nástroje doprovázel pan učitel Vítek Procházka.