Virtuální prohlídka školy

Třetí místo v kreativním psaní v angličtině

02.12.2016 19:31

I letos na podzim se naše škola zúčastnila každoroční literární soutěže kreativního psaní v angličtině, kterou opět pořádaly The International School of Brno a Britská obchodní komora v České republice. Tato soutěž se vypisuje pro žáky sedmých a osmých ročníků základních škol a odpovídajících stupňů nižších gymnázií.

Studentských prací se sešlo ještě více než loni a za školu jsme tak mohli vybrat dvě nejlepší práce, které putovaly do hlavního kola soutěže, kterého se účastní žáci brněnských středních a základních škol.

Letošní téma znělo „Is It Sometimes Necessary to Lie?“. V esejích na toto téma se měli autoři zamyslet nad tím, zda existují situace, ve kterých je lež morálně ospravedlnitelná. Vítěze vybrala komise složená ze zástupců různých brněnských škol. Při rozhodování o vítězi rozhoduje především kritérium kreativity a schopnosti vyjádřit své myšlenky v angličtině.

I letos zaznamenala naše škola velký úspěch, když naše studentka Michelle O. získala třetí místo. Na její úspěch jsme velmi hrdí a rádi jsme se spolu s Michelle zúčastnili slavnostního ceremoniálu u příležitosti „British Day in Brno“ pořádaného Britskou obchodní komorou, kde byli oficiálně vyhlášeni vítězové soutěže a kde si Michelle slavnostně převzala svou cenu.

Michelle gratulujeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a doufáme, že v příštím ročníku si naši studenti povedou stejně dobře.

Mgr. Tomáš Zimek (VPK AJ)

Fotogalerie: Třetí místo v kreativním psaní v angličtině