Virtuální prohlídka školy

Studijní návštěva Velké Británie

11.11.2015 07:32

V termínu 7.-13. 11 navštívili studenti Gymnázia Johanna Gregora Mendela a Anglické základní školy Velkou Británii. Při svém pobytu toho stihli hodně – jednalo se o studijní i poznávací pobyt, takže po dopoledni stráveném v jazykové škole jsme si mohli vychutnat i návštěvy zajímavých míst v jižní Anglii.

Jsme velmi rádi, že se celou akci podařilo zorganizovat za přispění fondů Evropské unie. Studenti byli ubytováni u rodin v městě Hastings, které se nachází v nejjižnější části Anglie u břehů kanálu La Manche, a na stejném místě navštěvovali také kurzy ve škole. Studenti si před odjezdem vyplnili rozřazovací test, a proto mohli by být zařazeni do kurzu, který jim přesně vyhovoval.

V okolí města Hastings jsme navštívili mimo jiné bílé útesy Seven Sisters, hrad v Doveru, centrum podmořského života Sea Life Centre a observatoř, která byla původní umístěna přímo na Greenwichi v Londýně.

Poslední den čekala studenty celodenní návštěva Londýna. Prošli jsme všechny hlavní zajímavosti v centru města, jako jsou budovy parlamentu, Big Ben, Whitehall, Buckinghamský palác, Trafalgar Square nebo Piccadilly Circus.

 

Fotogalerie: Studijní návštěva Velké Británie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>