Virtuální prohlídka školy

Společenskovědní exkurze do Prahy

18.10.2016 22:31

V dnech 3. - 5. října 2016 se naše třída Oktáva AM + VI. AM účastnila společenskovědní exkurze do Prahy. Sešli jsme se v pondělí na autobusovém nádraží a již v sedm hodin ráno se vyjelo směr Praha. Po čtyřhodinovém čekání na D1 kvůli nehodě a příjezdu do Prahy následovalo rychlé ubytování a přesun na prohlídku Poslanecké sněmovny, kde jsme zhlédli i krátký film o historii Poslanecké sněmovny a o legislativním procesu. Po filmu následovala exkurze s přednáškou. Po Poslanecké sněmovně nás čekal ještě přesun do budovy Senátu, kde byla nachystána komentovaná prohlídka Valdštejnského paláce, kde Senát sídlí. Bohužel k prohlídce Valdštejnských zahrad už nedošlo – nepřálo počasí. Z podobných důvodů sešlo i z přichystané túry na Petřín.

Na druhý den jsme se dopoledne vypravili na prohlídku Strakovy akademie, tedy do sídla naší vlády. Zabrousili jsme do míst, kde zasedá vláda, sami se mohli dokonce posadit do křesel našich ministrů, vyfotit v křesle předsedy vlády, zjistili jsme, kde probíhají tiskové konference, a navštívili pracovnu premiéra i rozsáhlou zahradu této akademie. Poté následoval přesun do infocentra Evropské unie, ve kterém jsme byli formou prezentace a diskuse stručně seznámeni s EU, jejími institucemi a jejími aktuálními problémy. Také nám poskytli informace o možnosti studia vysokých škol v zahraničí. Tentýž večer nás čekalo komediální představení „Každý rok ve stejnou dobu“ v Divadle bez zábradlí.

Náš třetí, poslední, den byl ukončen přednáškou v Infocentru OSN a následnou přednáškou s diskusí v Infocentru NATO.  V OSN jsme byli seznámeni se základními informacemi o této organizaci formou prezentace a krátkých videí. V Infocentru NATO se rozvedla vášnivá debata na téma obrany naší země a obrany jiných členských států NATO. Měli jsme to štěstí, že se naší přednášky zúčastnil i pilot gripenu z vojenské letecké základny v Čáslavi, který měl za sebou řadu misí (např. na Island, kde naše armáda poskytuje zajištění vzdušné obrany tomuto malému státu, který, jak jsme se dozvěděli, vlastně žádnou armádu nemá).

Po této besedě už bohužel přišel konec naší mise v Praze a museli jsme se odebrat na Florenc, odkud se vyjíždělo zpět do Brna. Náš poslední společný třídní výlet jsme si všichni náramně užili a budeme na něj v lásce vzpomínat…

Markéta Šestáková, Oktáva AM

Fotogalerie: Společenskovědní exkurze do Prahy

<< 1 | 2