Virtuální prohlídka školy

Společenskovědní exkurze 4. ročníku GJGM v Praze

27.11.2014 14:00

Letošní Oktáva A a 4.A Gymnázia J.G.Mendela absolvovala v těchto podzimních dnech třídenní společenskovědní exkurzi do Prahy. Připravili jsme spolu s Mgr. Kozlovou a Mgr. Mudrákem zajímavý program, který obsahoval návštěvu nejdůležitějších politických institucí našeho státu, návštěvu Infocentra NATO a historické procházky po Praze.

Po pondělním dopoledním příjezdu do Prahy a ubytování v Hostelu Little Quarter nás po obědě čekala návštěva Senátu ČR ve Valdštejnském paláci a přilehlých Valdštejnských zahrad. Poté následoval rychlý přesun do Poslanecké sněmovny. Studenti zde měli možnost nahlédnout do obvykle nepřístupných prostor této instituce.

Druhý den byl program nabitější – v 10 hodin dopoledne byl podniknut výšlap na Pražský hrad – zde jsme navštívili chrám sv. Víta, historické prostory Pražského hradu či např. Zlatou uličku. Odpoledne jsme absolvovali komentovanou prohlídku pražského Židovského města a večer pak trochu „uvolnění“ v divadle Bez zábradlí – představení „Kdes to byl(a) dnes v noci“ se známými herci jako např. Rudolf Hrušínský či Veronika Freimannová, které nás všechny pobavilo a přivedlo na jiné myšlenky.

Středeční den se pak nesl ve vojenském duchu – a to díky návštěvě Infocentra NATO, kde byla připravena prezentace a debata o působení vzdušných sil Armády ČR v zahraničních misích se zaměřením na alianční operace. Prezentaci v prostorách IC NATO/VŠCI přednesl zástupce základny taktického letectva Čáslav pplk. Jaroslav Míka.                                                                                              

Mgr. Vít Hubačka

Fotogalerie: Společenskovědní exkurze 4. ročníku GJGM v Praze