Virtuální prohlídka školy

Smyčcový večer

08.03.2011 10:15

28. 2. 2011 se uskutečnil smyčcový večer tříd p. uč. Mgr. Jitky Hruškové a p. uč. Zdeňka Klimeše. Žáci předvedli své výkony od těch nejmenších (PHV) až po nejvyspělejší (II. stupeň). Cílem těchto žákovských večírků je naučit děti vystupovat na veřejnosti vědět jak se mají na podiu chovat a porovnat své výkony se svými spolužáky.

Žáci podali velmi dobré výkony, na kterých se ukázalo správné tvoření tónu nikoliv tlakem smyčce, což omylem bylo dříve chápáno jako  správné, ale vedením smyčcem do stran strun. Výkony se setkaly s velkým porozuměním a nadšením rodičů, kteří zaplnili koncertní sáleček školy do posledního místa, což dosvědčuje zájem veřejnosti o práci na naší ZUŠ.

Na tomto večeru též vystoupila žákyně Soňa Falatková, která se zúčastnila městského kola soutěže ve hře na smyčcové nástroje, na kterém získala 2. místo v VI. kategorii.

Celým večerem slovem provázel p. uč. Zdeněk Klimeš, který nenásilnou formou uváděl jednotlivá čísla a seznámil rodiče s nutností pravidelné domácí přípravy.

Třídní smyčcový koncert přinesl velkou radost z poslechu mladých interpretů a také krásnou zprávu o tom, že housle žijí a neztrácí nic ze své hudební slávy.

Fotogalerie: Smyčcový večer