Virtuální prohlídka školy

Skvělé třetí místo ve veslování

12.11.2018 14:33

Naše škola zaznamenala neuvěřitelný úspěch ve veslování, když jeden z našich týmů dosáhl v tvrdé konkurenci veslařů na krásné třetí místo!

V soutěži středních škol, která se konala 9. 11. 2018, se v závodu o pohár Mirky Knapkové setkaly opravdu „těžké kalibry“. Za vítězné družstvo soutěžila mistryně Evropy juniorek a vicemistryně Evropy dorostenek, které ještě navýšily svůj rekord a tím i rekord soutěže. Zbytek družstva vítězů tvořili profesionální veslaři. I v kategorii chlapců padl 8 let starý rekord a postaral se o něj člen druhého družstva, které bylo také složeno z profesionálních veslařů. Také všechny ostatní družstva byla skvěle poskládána a časy na 3 – 8 místě se lišily v řadech vteřin, dokonce desetin. V této nabité konkurenci třinácti týmů skončilo GJGM na výtečném, zaslouženém a těžko vydřeném 3. místě! Ceny předával olympijský medailista Ondřej Synek. Všem čtyřem členům družstva patří velká pochvala za bojovnost a obrovskou vůli v boji o vítězství. I. NZG se umístilo na krásném 7. místě s relativně mladým a perspektivním týmem do příštích let.

Soutěže základních škol se účastnilo celkem 7 družstev. Naše výprava měla v soutěži přihlášené družstva obou nižších gymnázií. Reprezentanti si vedli skvěle a někteří dokonce vyhráli své rozplavby. Výsledný čas družstva byl tvořen součtem časů všech členů v přesném pořadí dívka – chlapec – dívka – chlapec, stejně jako v soutěži středních škol. V nabité konkurenci, kde ve většině družstev byl alespoň jeden člen věnující se tomuto sportu, nebo dokonce dvě celá družstva, žáci GJGM obsadili krásné 4. místo s pár sekundovou ztrátou. I. NZG obsadilo sedmé místo.

Gratulujeme všem reprezentantům naší školy!

Skvělé třetí místo ve veslování