Virtuální prohlídka školy

Školní kolo zeměpisné olympiády

24.01.2022 08:09

Dne 7. 1. 2022 proběhlo na školském komplexu školní kolo Zeměpisné olympiády. Letos jde již o 24. ročník této akce a my můžeme s potěšením oznámit, že se olympiády zúčastnilo celkem 43 žáků. Z toho 20 žáků z I. Německého zemského gymnázia a 23 z Gymnázia J. G. Mendela. V každé kategorii postoupili do okresního kola 3 nejlepší řešitelé (za každé gymnázium).

V kategorii A (prima) postoupili na I. Německém zemském gymnáziu tito žáci: Adam Kalina, Adam Brožek a Matyáš Petr. Úspěšní řešitelé v kategorii A na Gymnáziu J. G. Mendela: David Holeček, Adriana Konečná a Richard Vacek.

V kategorii C (tercie a kvarta) nás budou za I. Německé zemské gymnázium reprezentovat: Rémi Warin, Vilém Havránek a Prokop Zelinka. Za Gymnázium J. G. Mendela poté: Johanna Tischler, Anna Kaděrová a Jakub Konečný.

Vyšší stupeň gymnázia soutěží v jednotné kategorie D. Zde na I. Německém zemském gymnáziu nejlépe uspěli a postoupili do okresního kola: Radek Kuklík, Ema Ošmerová a Maxmilián Plas. Úspěšní řešitelé na Gymnáziu J. G. Mendela: Vít Havelka, Jan König a Ondřej Pochop.

Všem účastníkům školního kola jménem celé školy děkujeme za účast. Úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční 23. 2. 2022.