Virtuální prohlídka školy

Školní kolo recitační přehlídky - 20.2.2013

01.03.2013 08:29

Dne 20.2.2013 se na ZUŠ Ježkova uskutečnilo školní kolo recitační přehlídky. Zúčastnili se jí žáci literárně dramatického oboru od přípravného stupně studia až po 4. ročníky prvního stupně.

 

V odborné porotě zasedli:

  • Mgr. Jaromír Brych, zástupce ředitele pro ZUŠ
  • MgA. Jonáš Konývka, absolvent Ateliéru Divadlo a výchova JAMU
  • MgA. at Mgr. Jana Mokrá, pedagog LDO a TO ZUŠ

 

V 0. kategorii se zúčastnila pouze jedna odvážná recitátorka, která se nezalekla ani vážných tváří odborné poroty. Nejmladší  účastnice přehlídky, Magda Spurná, se poprala s náročným Ř v básni od Jiřího Žáčka.

 

V 1. kategorii se představily dvě recitátorky Vanda Přikrylová a Anna Křižanová. Vanda nás svou básní pozvala na Matějskou pouť, kdežto Anička se věnovala básni „Nůžky“ Jana Čarka. Obě dvě byly porotou velmi kladně hodnoceny,  a proto získaly ve své kategorii společné první místo. Vanda Přikrylová byla navíc, díky svému přirozenému projevu, doporučena na postup do městského kola.

 

Nejzastoupenější byla 2. kategorie. Recitovali v ní Sebastian Štaud, Honza Daniel, Monika Danielová, Valerie Garili, Bára Parmová a Adela Mácová. Nejvíce pozitivně zde působila recitace  sourozenců Danielových, kdy se oba umístili na prvním místě s doporučením postupu na městské kolo. Monika se vžila do role středověké panny a v básni Jiřího Žáčka se vyznávala k platonické lásce k d´Artagnanovi. Honza si vybral pro svůj přednes báseň „Na trhu“ Jana Brzechwi, kde si hrál s promluvami zeleniny, určené do polévky. „Je to tak! Křičí mák.“

 

V poslední, 3. kategorii bylo možno spatřit výkon Lukáše Čalkovského a Karla Buchtela. Zde porotu zaujal Lukáš Čalkovský svým přednesem básně „Angličani“ od Emanuela Frynty. Porota hodnotila především vyspělost mluvního projevu recitátora.

 

Všem účastníkům blahopřejeme k jejich krásným přednesům. A některým z nich držíme palce 11. 3. v městském kole a 11. 4. v krajském kole recitace dětská scéna.

 

Pedagog LDO a TO ZUŠ Jana Mokrá