Virtuální prohlídka školy

Škola v přírodě 1

18.05.2022 07:47

Den první, 16. 5., se děti první, druhé a třetí třídy vydaly do malebné vesnice Karlov pod Pradědem na netradiční výuku v přírodě. Cesta z Brna byla pro děti dlouhá, přece jen je čekalo něco nezvyklého. Naštěstí jsme se všichni dočkali a přijeli jsme k našemu ubytování. Nejdřív nás čekalo zabydlení, oběd a odpolední program. Ten jsme strávili všichni společně poznáváním okolí. Podařilo se nám ubytovat kamarády skřítky, protáhnout všechny naše svaly na hřišti s posilovacími prvky, kde také nechyběly různé překážky, žebříky, skluzavky houpačky apod. Náš první den jsme zakončili společnými hrátkkami na asfaltovém hřišti.

Den druhý, 17. 5., jsme se vzbudili do upršeného dne. Předpověď se bohužel nezměnila, ale ani tímto jsme si nenechali zkazit náladu. Ráno nás čekalo pracovní. Postupně jsme se střídali u výtvarné aktivity - společné vytvoření památečního trička, které nám vždy připomene naši společnou školu v přírodě. Pak jsme se s vervou vrhli na pracovní listy (matematika, čeština) - přece jen škola v přírodě s sebou nese i nějakou tu výuku v přírodě. Některé třídy napsaly dopisy pro rodiče a také se věnovaly společné četbě. V odpoledních hodinách se počasí naštěstí umoudřilo a my jsme se vypravili na “Luštící HLEDAČKU Malá Morávka”.

Jednalo se o zábavnou procházku s úkoly. Podle mapy jsme postupně prošli 7 stanovišť, na každém jsme zodpověděli otázku. Správným zakroužkovaní odpovědí jsme vyluštili tajné heslo a získali sladkou odměnu.

Den nakonec rychle uběhl a my jsme poznali malebná zákoutí Malé Morávky.

 

Fotogalerie: Škola v přírodě 1