Virtuální prohlídka školy

Setkání žáků LDO 7. 6. 2017 Kabinet Múz, Sukova 4, Brno

29.06.2017 15:08

Závěr školního roku s sebou přinesl vyvrcholení tvůrčí činnosti literárně dramatického oboru v podobě závěrečného představení pro veřejnost. To se uskutečnilo 7. června 2017 večer v divadelním studiu Kabinet múz. Žáci svým rodičům a kamarádům zahráli komedie i dramata nejrůznějších žánrů.

Náš malý „divadelní festival“ otevírala pohádka Kouzelné prsteny, fantaskní příběh nejmenších dětí (skupina LDO1), jejichž návštěva u babičky a dědečka se změnila v kouzelné dobrodružství -  pohádka o síle sourozenecké lásky a naději, že závist porazíme láskou.

Hráli: Barbora Dvořáková, Katrin Cibulová, Markéta Pavlíková, Valerie Dvořáková, Jan Mikulášek, Lucie Leinveberová, Daniela Vašínová.

Vyučující: Jana Žáčková.

 

Kriminálka mazlíček (LDO 3) je vystoupení další skupiny mladých herců, detektivka,
ve které zvířecí kriminalisté řeší závažný případ ukradeného krmiva.

Hráli: Nikol Chodúrová, Jiří Dodok, Adam Sobola, Martina Rišková, Vendula Pětivlasová, Matěj Horný

Vyučující: Lucie Macová

 

Julie, Laura a já (LDO 4) je příběh interpretovaný souborem našich nejstarších žáků LDO
o tom, jak je těžké najít přítele a navázat skutečný, živý kontakt s druhými lidmi.

Hráli: Monika Danielová, Valerie Garili, Zuzana Macháčková, Lukáš Čalkovský, Marie Kalinová, Karolína Šiklová, Daniel Georgiev, Nicola Richterová, Sabina Vytopilová

Vyučující: Lucie Macová

 

Slon a mravenec (absolventský projekt Anny Křižanové), vypravěčský příběh podle knihy Daisy Mrázkové, určený primárně dětem, zahřál ale na duši každého, kdo má rád své blízké – přesto, i proto, jací jsou.

Dramaturgie: Anna Křižanová

Hráli: Anna Křižanová, Alena Macháčková, Filip Šilhan, Anežka Janíková

Vyučující: Lucie Macová

 

Dívčí šatna (absolventský projekt Lukáše Čalkovského), náhled do dívčích duší, které mají jedno společné – milují Honzu, dívčí idol školy – a to je rozděluje.

Režie/dramaturgie: Lukáš Čalkovský

Hráli: Monika Danielová, Valerie Garili, Karolína Šiklová, Nicol Richterová

Vyučující: Lucie Macová

 

Jagu vypráví (LDO 3) - krásné indiánské mýty jsme prožili díky rituálu s indiánským šamanem a poznali jsme, jaký význam mají v indiánském mýtu zvířata, rostliny, skály. Tyto podoby na sebe berou dobří duchové a učí nás úctě k životu a schopnosti pomáhat druhým.

Hráli: Ivana Georgievová, Filip Šilhan, Anežka Janíková, Zuzana Serbajlová, Alena Macháčková, Veronika Jenáčková, Anna Křižanová, Magdalena Spurná

Vyučující: Lucie Macová

 

Bridge Jones (LDO 2) - téma lásky v jemně parodizující komedii, s poznámkami v deníčku, který si na rozdíl od slavné předlohy v našem pojetí píše muž, s ideály přátelství a odvahou mít nápady a žít svůj život na 1000% i taneční humorné scény – to vše je Bridge Jones. Dynamický ohlas publika, potlesky na otevřené scéně a závěrečný potlesk publika ve stoje ukázal mladým talentovaným hercům, jaké je podílet se na dobré komedii.

Hráli: Michal Pavlík, Anna Zavřelová, Vanda Přikrylová, Lenka Šimonková, Nikol Kidarová, Šárka Skládaná, Simona Belošová, Pavlína Otáhalová, Laura Pastrňáková

Vyučující: Jana Žáčková

 

Nabitým programem se žáci podělili o výsledky své práce s rodinou i přáteli a zároveň
si vzájemně mezi sebou takto předali množství inspirace pro další tvorbu. Těšíme se společně s nimi na další poetické, humorné i dramatické setkání v příštím školním roce.

Fotogalerie: Setkání žáků LDO 7. 6. 2017 Kabinet Múz, Sukova 4, Brno

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>