Septima A v Praze

06.01.2011 08:05

Na podzim se třída Septima A G JGM vydala na poznávací zájezd do Prahy. Program byl hodně naplněn, tak aby byla využita každá chvíle. Cílem bylo poznat nejvýznamnější místa hlavního města.

1. den po ubytování na Kampě jsme proto absolvovali prohlídku centra Prahy a pak náročnou, ale velice obsáhlou prohlídku všemi objekty Židovského města s výkladem o židovské kultuře, jejím náboženství, zvycích, umění.

2. den nás čekala cesta přes Malou stranu na Pražský hrad a prohlídka Svatovítské katedrály, královského paláce, Rožmberského paláce, Baziliky svatého Jiří, všech nádvoří a objektů v zahradách. Protože nám počasí přálo, sešli jsme z hradu přes Svatováclavské vinice opět na Malostranské náměstí, odkud jsme po odpočinku pokračovali za další kulturou, a to do divadla.
Představení divadla Ypsilon Faust a Markétka nás úplně uchvátilo.

Skvělé výkony známých herců – Plánkové, Dejdara, Goldfláma a dalších byly strhující. Stejně tak následná noční procházka zpět na Kampu.

3. den se nám nevyvedl podle plánu, protože Staroměstskou radnici místo nás navštívil kanadský premiér. Proto jsme volili náhradní program, a ten nezklamal. Navštívili jsme kontroverzní výstavu Dekadence v Galerii Rudolfina a snad jsme pochopili, proč tato výstava vyvolává takový mediální zájem a co se pod dekadencí v současném umění dá očekávat. Návštěva této výstavy vedla k mnoha diskuzím na další cestě Prahou. Na závěr jsme zhlédli další objekty v centru - Týnský chrám s hrobkou Tycha de Brahe, Ungelt, Chrám sv. Jakuba a další.

Náležitě unaveni jsme odpoledne z Prahy odjížděli zpět do Brna. Spokojeni, ale s lítostí, že jsme mnohé skvosty nestihli vidět, snad příště.

Fotogalerie: Septima A v Praze