Virtuální prohlídka školy

Rozlučka s divadlem pro školní rok 2018/2019

12.06.2019 15:43

Dne 2. června 2019 se uskutečnilo závěrečné setkání souborů literárně – dramatického oboru v CVČ Labyrint. Atmosféra byla hutná, a to nejen kvůli teplému počasí, ale zejména díky nadupanému programu. Všechny soubory se do toho opřely a hrály jak o život.  

 

Velkolepá podívaná začala zbrusu novou inscenací nejstaršího souboru.
O Matyášovi, který hledal lásku. Silné autentické téma vzalo za srdce nejednoho diváka a výpověď souboru se tak zdařila na jedničku.
Nejstarší žáci LDO – Valerie Garili, Monika Danielová, Sabina Vytopilová a Daniel Georgiev

Anotace:

Láska je jako legová kostka. Je jich všude milion, ale najít zrovna tu, co potřebujete, dá šílenou práci.

Láska je jako bramborová kaše. Někdy je krásně nadýchaná, rozplývá se na jazyku a skvěle doplní každé jídlo. A někdy je blemcavá, hnusná a smrdí.

Láska je nejsilnější potřeba lidí. Je to víc než hlad a žízeň dohromady.

Láska je nic neřešit, nic nevidět, nic neslyšet, jenom být. Být s ním.

Inscenace o všech možných podobách lásky, ale především o nás. Pro vás.


O druhou inscenaci se postaral nejmladší soubor – Co se nám bude zdát

Soubor se v inscenaci věnoval snové tématice. Co nám vlastně naše sny ukazují? To, po čem toužíme? Čeho se bojíme? Nebo nás varují před tím, co nás může čekat? Snad od všeho trochu. Měli bychom si ale dávat pozor, abychom někomu druhému nepřivodili noční můry, mohly by se obratem vrátit k nám.

Anotace: Lucie Leinveberová, Lola Juřeníková, Valerie Dvořáková, Markéta Pavlíková, Kristýna Moščenko, Jan Mikulášek, Václav Krájíček

A co se bude zdát vám?

 

Dalším okénkem byla miniinscenace s názvem Rok, připravovaná pro koncert cimbálové hudby.

Anotace:

Denisa Metznerová, Erika Michálková, Anna Křížanová, Lenka Šimonková, Magdalena Spurná, Anežka Janíková, Ivana Georgievová, Filip Šilhan

Miniinscenace vytvořená pro koncert cimbálové hudby. Lidová poezie, propojení zvuku a pohybu a úcta k přírodě a životu. Čas plyne jako voda.

 

Inscenace Kdo potřebuje Lukáše

Inscenace pondělního souboru starších žáků nám představila osudy tří dívek, které se snaží prosadit před rodiči svá přání do budoucího života. Připadají si na tento boj sami, nikdo jim nerozumí, a to v nich vyvolává frustraci a vztek. Dokud nepřijde Lukáš. Jenže od první chvíle, kdy dívky začnou neznámého mladíka poslouchat, dostávají se jen do problémů. A přesto se jeho přítomnosti nechtějí vzdát. Jako by tenhle podivný kluk nad nimi měl nějakou zvláštní moc. Možná proto, že Lukáš nejspíš není člověk, ale někdo nebo něco, co nás navádí ke špatným rozhodnutím. Ale co nebo kdo to ale je? Náš vlastní vztek nebo snad sám Ďábel? Nebo temná část nás samých? Posuďte sami.

Anotace:

Michal Pavlík, Vanda Přikrylová, Nikol Kidarová, Linda Pezlarová, Anna Zavřelová, Tereza Pospíšková, Oliver Nádeníček

Potřebujeme Lukáše?

 

Inscenace Hříšná středečního souboru v divácích probudila svědomí. Díky svižnému tempu, vypointovaným situacím a parádním hereckým výkonům se diváci nejen královsky pobavili, ale zároveň i dojali a inscenace v nich zanechala hlubokou stopu.

Anotace:

Denisa Metznerová, Erika Michálková, Anna Křížanová, Lenka Šimonková, Magdalena Spurná, Anežka Janíková, Ivana Georgievová, Filip Šilhan, Martin Juřeník a Václav Buchtel

Já bych tohle nikdy neudělal!!! ...nebo ano?

 

 

Inscenace Elka Popelka

Čtvrteční soubor nám představil dívku jménem Elka, která žije bez maminky jen s otčímem a nevlastním bratrem. Jejich příběh je především o hledání cesty k sobě navzájem i o tom, že pokud máme někoho rádi, nikdy nemůžeme být sami.

Anotace: Vendula Pětivlasová, Tereza Šišáková, Matěj Horný, Jiří Dodok, Adam Sobola

Anotace: S láskou nejsme nikdy sami

 

 

O závěr programu se postaraly absolventky s dramatickým výstupem „Black out“

Absolventským projektem Anny Zavřelové a Vandy Přikrylové byla „hororová anekdota“ o závislosti naší společnosti na moderních technologiích. Nutí k zamyšlení – co by se stalo, kdyby přišel Black out? Hrozila by zobmie apokalypsa? Ale pakliže je naše existence závislá na přítomnosti elektřiny a naše mozky „napojeny“ na přístroje jako mobil nebo televize…nejsme už všichni tak trochu zombie?

Anotace: Anna Zavřelová, Vanda Přikrylová, Linda Pezlarová

Je to black out? Takže jsou tu zombíci?

 

A tak přišel konec večera, konec školního roku a my se rozloučili. A teď už se můžeme jen těšit, co nám přinese za divadelní dobrodružství příští rok. V září na shledanou!

 

Rozlučka s divadlem pro školní rok 2018/2019