Virtuální prohlídka školy

Rozlučka s divadlem pro školní rok 2017/2018

10.06.2018 22:49

3. června 2018 se uskutečnilo závěrečné setkání souborů literárně – dramatického oboru v klubu Leitnerova. Užili si to velkolepě jak žáci, tak diváci, ale i my, učitelé!

Začalo se zostra – inscenací nejstaršího souboru nazvanou Správní žáci.

Forma autorské inscenace umožňuje žákům zpracovávat témata, která jsou pro ně aktuální a důležitá. Jejím prostřednictvím mohou vyjádřit svůj vlastní názor, podívat se na věc jinýma očima, získat nadhled a výsledný tvar pak nejsou jen bezduché repliky, ale silná autorská výpověď.

Ukázka z textu představení:

"Díky programu „Humanoid a mládež" je do vaší třídy zařazen humanoid.
Je nastavený tak, že se snaží podporovat k chodu třídy podle stanovených pravidel. Každé narušení poctivě hlásí příslušným orgánům. Humanoid má ale navolené takové vlastnosti, aby třída nedokázala rozpoznat, který z nich je humanoidem. Humanoid je cesta ke zlepšení upadající morálky ve společnosti. Lidé chybují, stroje ne."

Hrají žáci LDO 4 - Garili Valerie, Michálková Erika, Metznerová Denisa, Richterová Nicola, Šimonková Lenka, Vytopilová Sabina

Druhým diváckým zážitkem byla inscenace Popularita, která diváka pobavila
a dojala zároveň.

Forma autorské inscenace umožňuje žákům zpracovávat témata, která jsou pro ně aktuální a důležitá. Jejím prostřednictvím mohou vyjádřit svůj vlastní názor, podívat se na věc jinýma očima, získat nadhled a výsledný tvar
pak nejsou jen bezduché repliky, ale silná autorská výpověď.

Ukázka z textu představení:

"Když je vám 14, tak mě prostě řešíte. Teda... Ruku na srdce, řešíte
mě celý svůj život, ale v tomhle období ještě o něco víc. Navíc škola je pro mě naprosto ideální prostředí. A přitom stačí tak málo, aby bylo všechno jinak."


Hrají žáci LDO 3 - Buchtel Václav Pavel, Georgievová Ivana, Janíková Anežka, Juřeník Martin, Křížanová Anna, Macháčková Alena, Šilhan Filip

A protože celý večer i tak trochu patřil naší letošní absolventce Lence Šimonkové, měli jsme možnost si připomenout její umělecký přednes textu Monika, co chtěla poníka (Shel Silverstein).

O vynikající zpestření programu se postaral Jiří Dodok, který v kovbojském stylu ukázal, co dokáže s kolty, lasy a bičem. Tajil se nám dech!

Následovala inscenace, která diváky donutila přemýšlet o současném tématu. Inscenace s příhodným názvem Síla internetu patřila našemu nejmladšímu souboru, který ukázal vysokou soustředěnost, velký talent, dobrého pamatováka a v neposlední řadě obrovské nadšení pro divadlo.

Ukázka z textu představení:

Na začátku stála otázka: „Jak mocný a nebezpečný je pro nás internet?“ Po různých etudách jsme došli k závěru, že je jako oheň. Dobrý sluha,
ale špatný pán. Inscenace má za úkol poukázat na kyberšikanu a moc internetu, který už je všude kolem nás. Dívka Valerie se přistěhuje
do nového města, nastoupí do školy a nezapadne do kolektivu. Personifikovaný internet nás provází dějem, stejně jako našimi životy. Kdo bude další obětí?

Hrají žáci LDO1 –  Dvořáková Valérie, Juřeníková Lola, Kubů Lucie Leinveberová Lucie, Mikulášek Jan, Vašínová Daniela, Pavlíková Markéta

O závěr programu se postarala opět naše absolventka Lenka Šimonková
za vynikající spolupráce s Denisou Metznerovou. Ohlédnutí za Lenčiným působením v dramaťáku bylo pojaté s velkým nadhledem, nadsázkou a humorem. Jeden klavír, jedny štafle a hromada pohybu za doprovodu hudby diváky nejen pobavily, ale v závěru také dojaly. A tak přišel konec večera, konec školního roku a my se rozloučili. A teď už se můžeme jen těšit, co nám přinese za divadelní dobrodružství příští rok. V září na shledanou!

Foto: Martin Šťovíček (13 let)

Fotogalerie: Rozlučka s divadlem pro školní rok 2017/2018

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>