Virtuální prohlídka školy

Rádio ve Studiu Lávka

08.03.2011 07:38

Dne 22. 2. 2011 se naše třída 3. AM zúčastnila výukového programu s názvem Rádio
ve Studiu Lávka na Kraví hoře v Brně.

Po krátkém uvedení do problematiky jsme se všichni stali vysílací směnou „Rádia Lávka“.
Nejdříve jsme vybrali ze svého středu ty, kteří tvořili redakci: režiséra - v našem případě režisérku Mari, potom mistra zvuku Tomáše a hudebního redaktora – také Tomáše. Jejich úkolem bylo složit celý program rádia a pak jej zhruba během půl hodiny odvysílat. Technickou spolupráci zajišťovaly Kristýna a Anna, které musely vše zorganizovat tak, aby byl vždy každý ve správnou chvíli na správném místě. Důležitými osobami byli hlavní moderátoři Matěj a Honza, kteří celým pořadem provázeli posluchače a v přímém přenosu uváděli jednotlivé vstupy – zpravodajství, konkrétní relace, písničky.
Markéta, Šárka, Ariunka a Michal byli zpravodajové – ti si z denního tisku vybrali zprávy na různá témata, se kterými seznámili posluchače. Oni jediní měli výhodu, že si své příspěvky předtočili – jedině tak bylo možné zaručit, že v živém vysílání nebudou různé rušivé zvuky (nádechy, přeřeknutí, nevhodná slova apod.).

Po zprávách následovalo první Hudební zrcadlo. Nela, Katka, Alice, Veronika a Michael si z nabídnutých materiálů vybrali funkovou kapelu Monkey Bussiness. Museli si připravit asi pětiminutový vstup do vysílání – pojali jej jako rozhovor s jednotlivými členy skupiny a určitě si ho jako oni i užili :).

Pak následovalo Křeslo pro hosta. Angelina, Gábina, Klára a Matěj si připravili během půlhodiny několik zvídavých otázek pro svého hosta, kterým byla naše třídní profesorka.
(Nemyslete si, i ona měla trochu trému!)

Posledním vstupem bylo opět Hudební zrcadlo – tentokrát bylo úkolem Hmsy, Rebeky, Honzy a Jirky představit posluchačům život a tvorbu amerického zpěváka Lennyho Kravitze. K mikrofonu statečně zasedly Hmsa a Rebeka a s několika přeřeknutími přednesly to, co ve skupině spolu s Honzou a Jirkou připravily.

Po skončení vysílání jsme se zase všichni sešli, abychom výsledek naší práce zhodnotili. Myslíme si, že do svých rolí jsme se vžili a že jsme všichni odvedli dobrou práci. Hlavně jsme ale nahlédli do zákulisí rozhlasového vysílání a dozvěděli se o něm zajímavé věci. Na památku jsme dostali CD se záznamem našeho vysílání.

Všichni zúčastnění ze 3. AM

Fotogalerie: Rádio ve Studiu Lávka