Virtuální prohlídka školy

Projekt Erasmus+ a návštěva rakouských studentů z Murecku v Brně

07.04.2022 14:54

Ve dnech 14.-18. 3. 2022 jsme měli možnost přivítat skupinku rakouských studentů z Murecku pod vedením učitelů D. Minaříka a L. Grossové a úspěšně tak navázat na naši spolupráci z podzimu, kdy jsme strávili týden s našimi studenty 3. AN, SP AN a 3. AP v Rakousku. Nepříznivá covidová situace opět mírně ovlivnila celkový počet zúčastněných, ale přes veškeré komplikace byl program v plné míře naplněn.

Na bohatém programu se podíleli Mgr. F. Klobušický , Mgr. V. Hélová a Mgr. P. Gryc. Měli jsem tak možnost zažít týden plný akce a dobrodružství.

Navštívili jsme Moravský kras, nasáli atmosféru Brna při prohlídce historického centra, zažili okružní jízdu Brnem, podívali se na Špilberk, Kasematy a v neposlední řadě jsme navštívili Mendelianum - interaktivní muzeum. Rakouští studenti si mohli prohlédnout vilu Tugendhat a strávit dopoledne v MŠ Fantazia. Nešlo zde pouze o zábavu, ale součástí projektu byla rovněž práce na různých workshopech, kde bylo využito prostor gymnázia na Mendlově náměstí a střední pedagogické školy na Pionýrské. 

Akce splnila svůj účel, byla rozhodně přínosem a pěvně věříme, že spolupráce bude pokračovat i v dalších letech.

 

Fotogalerie: Projekt Erasmus+ a návštěva rakouských studentů z Murecku v Brně