Virtuální prohlídka školy

Představení pro Dětskou nemocnici v Brně

19.01.2013 09:06

Zní to samozřejmě přehnaně, ale v dětských očích a s dětským nadšením má malé dětské představení stejnou hodnotu jako pro nás dospělé velkolepá výpravná show!

Tak tedy - díky laskavé a vstřícné spolupráci manažerek pro kulturu Dětské nemocnice v Brně (nadále jen DNB) probíhá již pravidelně v přátelském duchu spolupráce DNB i s naší ZUŠ. Krásné předávání estetických zážitků od dětí umělecké školy jiným dětem v jejich těžkých chvílích nemoci. Naši žáci se vždy velmi těší mezi pozornou společnost dětí v DNB, protože od nich cítí radost a vděk i docenění toho všeho, co se snaží svým dětským uměním předat.

Vystoupení bylo provedeno v Teyschlově hale, za téměř plného provozu nedaleko přepážek pro příjem pacientů a vedle vstupu do kantýny. Pořadatelům DNB se ale podařilo vše zorganizovat tak, že se celé vystoupení mohlo uskutečnit bez komplikací a v dobré pohodě nejen účinkujících dětí, ale i dětského publika z řad dětských pacientů. Již téměř adventní radost se tak v dobré pohodě přenášela na nás všechny přítomné.

Koncert:

Byli to Křečci!

Tedy dětský pěvecký sbor Křečci (sbor působí na naší ZUŠ v areálu budovy na Lesné v Brně, Ježkova 9). Děti zpívaly sborově i sólově a některé předvedly i to co kdo umí v interpretaci hry na dostupné hudební nástroje. Pod uměleckým a pedagogickým vedením Veroniky Hrůzové rozveselily posluchače písničkami jako je například Telefonní omyl (autor L. Němec) nebo Posílá nám zima lístek z Jilemnice (autor M. Uherek) či Tajná místa (autorská dvojice Svěrák- Uhlíř). Na klavír nám potom zahrála Judita Trávníčková, Nikola Hanousková a Adéla Dočekalová melodické variace, na zobcovou flétnu Dan Georgiev. Zvláštně hluboce oslovila posluchače píseň z pohádky Tajemství staré bambitky Slyším své srdce bít v podání pěveckého dua Adéla Pospíšilová a Dan Georgiev.

Tanec:

Intermezzo vystoupení v DNB patřilo dívkám tanečního oboru (studují v areálu budovy ZUŠ na Ježkově 9, Brno Lesná), které tančily poetickou taneční fantasii na téma Knihovna.

Divadlo:

Následovalo vtipné, pěkné komorní divadelní představení pohádky Sůl nad zlato v úpravě dětí z „dramaťáku“ (tato skupinka dětí hodiny LDO na naší ZUŠ navštěvuje v areálu budovy na Mendlově nám.3/4). Zářivé kostýmky i kulisy, včetně improvizované opony a dětská hravost dokázaly mile zaujmout pozornost diváků a na chvíli jakoby pozastavit čas.

Taneční obor i literárně dramatický obor (viz LDO) umělecky a pedagogicky vede Jana Mokrá.

Děkujeme za pomoc studentům LDO 1. roč. SPGŠ školského komplexu na Mendlově nám.3/4, kteří asistovali účinkujícím dětem při přípravě a průběhu vystoupení.

Děkujeme také Dětské nemocnici v Brně za vzácnou příležitost zde vystupovat a v neposlední řadě také za milé dárečky a občerstvení.

Těšíme se na další spolupráci, která by měla být realizována již v dohledné době, na jaře 2013.

Fotogalerie: Představení pro Dětskou nemocnici v Brně

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>